Lyžař Lukáš Bauer dojel v Tour de Ski šestý, seriál vyhrál Rus Legkov

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil v Tour de Ski na šestém místě. Vítězem seriálu se stal Rus Alexandr Legkov, který rozhodl v závěrečném stoupání na sjezdovku ve Val di Fiemme. Druhý skončil Švýcar Dario Cologna, třetí další Rus Maxim Vylegžanin.

Ruský běžec na lyžích Alexandr Legkov.

Ruský běžec na lyžích Alexandr Legkov. | Zdroj: Reuters

"Stejně jako v jiných letech to bylo trápení, znovu jsem obsadil šesté místo, ale letos byla moje výchozí pozice výrazně horší. I když jsem v Oberhofu říkal, že všechno do desítky bude super výsledek a podium z říše snů. To se vyplnilo, podium bylo nedosažitelné, ale k pátému místu chyběl kousíček. Ale nemůžu chtít všechno, chce to trošku pokory, takže jsem hodně spokojený. A teď jsem rád, že jsem přežil," řekl Lukáš Bauer Radiožurnálu po výšlapu na sjezdovku Alpe Cermis.

Bauer vyjel do poslední etapy Tour de Ski jako šestý, po třech kilometrech ho dostihli Švédové Hellner s Halfvarssonem a Němec Angerer, který ale ve stoupání odpadl jako první. Bauer se udržel Hellnera a společně předjeli dosud pátého Poltoranina z Kazachstánu. Hellner Bauerovi ujel asi kilometr před cílem a český závodník tak skončil stejně jako loni šestý.

O vítězství se rozhodovalo v závěrečném stoupání. Nor Petter Northug, který si kvůli teplému počasí zkrátil rukávy i nohavice kombinézy, na trojici Legkov, Cologna, Vylegžanin nestačil a musel se spokojit se čtvrtým místem. Nejvíce si měl Alexandr Legkov a dojel si pro premiérový triumf na Tour de Ski. Vítěz předchozích dvou ročníků seriálu Dario Cologna skončil druhý.

00:00 / 00:00

S Lukášem Bauerem mluvil po skončení Tour de Ski ve Val di Fiemme Jan Kaliba

Do cíle na Alpe Cermis doběhli kromě Bauera ještě dva Češi - čtyřicátý Jiří Magál a třiačtyřicátý Aleš Razým. Martin Jakš odstoupil kvůli angíně po páté etapě, v průběžném pořadí mu patřilo patnácté místo.

V závodu žen si pro čtvrté vítězství v řadě doběhla Polka Justyna Kowalczyková, která vedla od druhé etapy až do konce. Do finále vybíhala s více než dvouminutovým náskokem, druhá Norka Therese Johaugová nakonec stáhla ztrátu na 28 sekund. Jediná Češka na startu Eva Vrabcová-Nývltová obsadila 26. místo.

Závěrečný závod Tour de Ski v běhu na lyžích ve Val di Fiemme:

Muži - stíhací závod 9 km volně: 1. Legkov (Rus.) 31:03,4, 2. Cologna (Švýc.) -18,7, 3. Vylegžanin (Rus.) -40,7, 4. Northug (Nor.) -1:07,7, 5. Hellner (Švéd.) -1:12,4, 6. Bauer (ČR) -1:41,7, 7. Babikov (Kan.) -2:04,4, 8. Di Centa (It.) -2:15,5, 9. Olsson (Švéd.) -2:20,7, 10. Černousov (Rus.) -2:47,5, ...40. Magál -9:13,3, 43. Razým (oba ČR) -9:38,5

Konečné pořadí Tour de Ski (po 7 etapách): 1. Legkov 3:29:28,6, 2. Cologna -18,7, 3. Vylegžanin -40,7, 4. Northug -1:07,7, 5. Hellner -1:12,4, 6. Bauer -1:41,7, ...40. Magál -9:13,3, 43. Razým -9:38,5

Průběžné pořadí SP (po 17 z 31 závodů): 1. Legkov 799 b., 2. Northug 759, 3. Cologna 751, 4. Vylegžanin 691, 5. Hellner 554, 6. Poltoranin (Rus.) 528, ...9. Bauer 363, 50. Jakš 63, 59. Razým 45, 82. Magál 24, 104. Kožíšek (všichni ČR) 11

Ženy - stíhací závod 9 km volně: 1. Kowalczyková (Pol.) 35:52,5, 2. Johaugová -27,9, 3. Steiraová (obě Nor.) -2:39,5, 4. Lähteenmäkiová (Fin.) -3:04,7, 5. Jacobsenová -3:13,5, 6. Wengová (obě Nor.) -3:29,1, 7. Kallaová (Švéd.) -3:51,3, 8. Roponenová -4:19,6, 9. Kyllönenová (obě Fin.) -4:23,0, 10. Zellerová (Něm.) -4:58,4, ...26. Vrabcová-Nývltová (ČR) -10:17,8

Konečné pořadí Tour de Ski (po 7 etapách): 1. Kowalczyková 2:25:21,6, 2. Johaugová -27,9, 3. Steiraová -2:39,5, 4. Lähteenmäkiová -3:04,7, 5. Jacobsenová -3:13,5, 6. Wengová -3:29,1, ...26. Nývltová-Vrabcová -10:17,8

Průběžné pořadí SP (po 17 z 31 závodů): 1. Kowalczyková 1222, 2. Johaugová 852, 3. Randallová (USA) 774, 4. Steiraová 702, 5. Kyllönenová 619, 6. Wengová 575, ...57. Vrabcová-Nývltová 40

Radiožurnál, Vojtěch Kouřímský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít