Lyžaři Martinu Koukalovi optimismus před MS nechybí

Na mistrovství světa v klasickém lyžování se dnes rozběhnou boje o medaile. Doslova. Soupeřit o ně totiž budou sprinterky a sprinteři v běhu na lyžích. A Češi tomu nehodlají jenom přihlížet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Martin Koukal | Foto: ČRo

Dušan Kožíšek dojel třetí v libereckém sprintu Světového poháru, Petr Novák bude poprvé v životě startovat na mistrovství - to je v kostce motivace dvou ze tří českých reprezentantů. A Martin Koukal? Kdyby ten se nechtěl předvést, nebyl by to on. „Tréninku jsem dal všechno a teď už se nechám překvapit, jak dobrý, nebo doufám že dobrý, bude ten výsledek.“

Několikrát v této nepříliš vydařené sezóně Martin Koukal zopakoval, že ho horší výsledky neznervózňují a že se vždy dokázal na vrchol zimy připravit. Své názory obvykle nemění a je to i tento případ. „Optimismus mi nechybí. S tím to zakývá, až když tak podle výsledku – buď nahoru nebo dolů.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžaři Martinu Koukalovi optimismus před MS nechybí

Ale že by Koukal sáhodlouze rozebíral, co by ho dobře naladilo a jaký výsledek zase naštval, to ne. Zdůvodnil to logicky. „Cíl je jasný a jednoduchý – postoupit do třiceti z kvalifikace a pak se snažit udělat co nejlepší výsledek. Užít si to, určitě bude hodně diváků, nasát atmosféru a pěkně se rozzávodit,“ tvrdí Martin Koukal, který zmínil i diváky a atmosféru.

Ta je na Holmenkollenu pověstná, diváci dokonce přišli i na kvalifikace tzv. exotů. Nebojí se ale Martin Koukal, že by ho mohli Norové – povzbuzující pořádně a všechny sportovce – příliš vybláznit?

„Doufám, že se ve sprintu nechám vycukat, protože můj problém ve sprintu je to, že ztratím tři-čtyři vteřiny v prvních 300 metrech a pak se to blbě dohání. Takže když mě diváci vyhecujou, tak to bude jenom dobře,“ uvedl Martin Koukal.

První z mužů vyjede do kvalifikace sprintu ve 14 hodin, ženy - včetně Evy Nývltové - budou závodit postupně už od půl druhé.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme