Lyžaři Záhrobská, Bank a Bauer se sešli na severu a hlásí návrat

Za polárním kruhem ve Finsku se o víkendu ve stejné oblasti sešli tři sportovci, se kterými v poslední době stojí a padá kvalita českého lyžování. Šárka Záhrobská, Ondřej Bank i Lukáš Bauer se vydali na sever za tréninkem či závoděním. A kromě místa je spojuje také snaha konečně uniknout zdravotním problémům a zase patřit k nejlepším na světě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank v Söldenu se speciální přilbou, která chrání zraněnou čelist | Foto: Jan Kaliba

Potkaly je nemoci nebo zranění různě závažné, ale u každého z nich platí, že startovní pozice pro začínající zimu není ideální. Zároveň ovšem uprostřed polární noci nepropadají trudomyslnosti, právě naopak.

„Vnitřní sílu a energii mám úžasnou, i když svaly samozřejmě ještě tak silné nejsou. Postupujeme krok za krokem, všechno to teprve přijde. Hendikep tam musí být znát, bylo by divné, kdybych šlapala na paty nejlepším slalomářkám, které absolvovaly přípravu normálně bez jakýchkoli výpadků. Chci se vrátit mezi nejlepší, ale kdy a jak, to nikdo neví,“ říká po operaci hlavy zotavená Šárka Záhrobská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská, Ondřej Bank i Lukáš Bauer prodělali zdravotní potíže, ale chtějí se vrátit mezi elitu

Z Finska míří na americkou část Světového poháru povzbuzená třináctým místem z prvního slalomu nového ročníku. Její kolega z alpské části lyžařského cirkusu Ondřej Bank sice tak úspěšný nebyl, ale cítí, že se skoro po dvou letech a po boji se záhadným virem konečně už téměř bez omezení zase naplno vrací do závodního kolotoče.

„Už je to úplně v pohodě, první závod byl takové zpestření mezi různými věcmi kolem, jako byl porod přítelkyně a podobně, zlomená čelist třeba. Doufám, že už teď odhodím ten štítek a příští závod už pojedu bez něj,“ ukazuje v prvním kole slalomu v Levi vyřazený Ondřej Bank na speciální chránič čelisti, kterou si polámal během letní přípravy.

Při té si přivodil nepříjemné zranění také Lukáš Bauer, který trénuje šedesát kilometrů od Levi u města Muonio. Běžec na lyžích si pro změnu v srpnu poranil stehno a následky pociťuje dodnes.

„Nechodím běhat, sportování tady je čistě jenom o lyžování, je to trochu jednotvárné. Nemám takovou sílu v nohách a trvá mi to, zejména na klasice, než získám svůj rytmus. Ale pocity nemám vůbec špatné, zlepšuje se to,“ dokazuje i Bauer pozitivní naladění, který stejně jako Bank a Záhrobská věří, že formu vyladí hlavně na mistrovství světa, které běžcům i sjezdařům začne v únoru.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme