Lyžařka Nývltová na MS doběhla 23. na desítce, vyhrála Švédka Kallaová

Lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová skončila na mistrovství světa ve Falunu na 23. místě v běhu na deset kilometrů volnou technikou. Suverénně zvítězila domácí Švédka Charlotte Kallová, další medaile získaly v hustém sněžení překvapivě Američanky Jessica Digginsová a Caitlin Greggová. Další česká reprezentantka Karolína Grohová obsadila 55. místo.

Pro Kallaovou to je první medaile z mistrovství světa. I když má ve sbírce zlato z olympijských her z Vancouveru, tak na medaili ze světového šampionátu stále čekala.

A dočkala se hned té nejcennější a naprosto zaslouženě. V závodu jasně dominovala a před druhou Američankou Digginsovou měla náskok 41 vteřin.

Překvapivé pořadí na stupních vítězů potvrdila třetím místem a ziskem bronzové medaile druhá americká závodnice Greggová. Závod se absolutně nevydařil norským běžkyním.

Největší favoritky promazaly, Marit Björgenová doběhla s více jak dvouminutovou ztrátou na vítězku na 31. místě a jen o čtyři lepší umístění vybojovala Therese Johaugová.

Skalp obou norských lyžařek tak získala i Eva Vrabcová-Nývltová, která doběhla se ztrátou minuty a 53 vteřin na 23. místě.