Lyžařka Ruizová vyhrála jako první Španělka závod SP ve sjezdu, v Ga-Pa triumfoval Innerhofer

Lyžařka Carolina Ruizová-Castillová vyhrála poprvé v životě závod Světového poháru. Ve francouzském Méribelu triumfovala ve sjezdu a je první Španělkou v historii, která zvítězila v rychlostní disciplíně v elitním seriálu. Druhou Němku Marii Höflovou-Rieschovou porazila o dvě desetiny sekundy.

Španělská lyžařka Carolina Ruizová slaví první triumf v SP v životě

Španělská lyžařka Carolina Ruizová slaví první triumf v SP v životě | Zdroj: Reuters

Jednatřicetiletá Ruizová, která pochází z Chile, byla dosud nejlépe druhá v obřím slalomu v italském Sestriere před třinácti lety.

Druhá Höflová-Rieschová snížila náskok vedoucí závodnice Světového poháru Slovinky Tiny Mazeové, která skončila ve Francii čtvrtá. Mazeová nicméně stále vede s obřím náskokem 858 bodů. Slovinka se mohla v případě vítězství stát teprve třetí lyžařkou, která vyhraje v jednom ročníku Světového poháru všech pět disciplín. Jediná Češka na startu Klára Křížová skončila dvaatřicátá se ztrátou 2,14 sekundy.

Sjezd mužů v německém Garmisch-Partenkirchenu vyhrál Ital Christof Innehofer a připsal si třetí triumf v letošní sezóně, předtím zvítězil v Beaver Creeku a Wengenu. Druhý skončil se ztrátou 12 setin sekundy Rakušan Georg Streitberger, který se na stupně vítězů dostal poprvé v kariéře. Třetí dojel další Rakušan Klaus Kröll.

Do čela průběžného pořadí sjezdu se posunul Nor Aksel Lund Svindal, který skončil v Ga-Pa pátý. Češi v Německu nestartovali.

Ženy - sjezd v Méribelu (Francie): 1. Ruizová (Šp.) 1:42,56, 2. Höflová-Rieschová (Něm.) -0,20, 3. Marchandová-Arvierová (Fr.) -0,21, 4. Mazeová (Slovin.) -0,28, 5. Sterzová (Rak.) -0,35, 6. Kamerová (Švýc.) -0,62, 7. Weiratherová (Lit.) -0,65, 8. Merighettiová (It.) -0,75, 9. Görglová (Rak.) -0,76, 10. Rollandová (Fr.) -0,80, ...32. Křížová (ČR) -2,14

Průběžné pořadí SP (po 27 z 37 závodů): 1. Mazeová 1744 b., 2. Höflová-Rieschová 886, 3. Vonnová (USA) 740, 4. Fenningerová 716, 5. Zettelová (obě Rak.) 697, 6. Shiffrinová (USA) 638, ...52. Záhrobská (ČR) 109

Pořadí sjezdu (po 6 z 8 závodů): 1. Vonnová 340, 2. Mazeová 239, 3. Cooková (USA) 215, 4. Höflová-Rieschová 212, 5. McKennisová (USA) 198, 6. Merighettiová 196

Muži - sjezd v Garmisch-Partenkirchenu (Německo): 1. Innerhofer (It.) 1:37,83, 2. Streitberger -0,12, 3. K. Kröll 0,16, 4. Reichelt (všichni Rak.) -0,36, 5. Svindal (Nor.) -0,47, 6. Heel (It.) -0,49, 7. Šporn (Slovin.) -0,50, 8. Paris (It.) -0,66, 9. Ferstl (Něm) -0,70, 10. J. Kröll (Rak.) -0,84

Průběžné pořadí SP (po 27 z 38 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 1135 b., 2. Svindal 966, 3. Neureuther (Něm.) 776, 4. Ligety (USA) 736, 5. Kostelič (Chorv.) 709, 6. Pinturault (Fr.) 570, ...88. Krýzl (ČR) 39

Pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Svindal 359, 2. Paris 349, 3. Innerhofer 344, 4. K. Kröll 321, 5. Reichelt 290, 6. Guay (Kan.) 262