Lyžařka Strachová se těší na boj o MOV, spoléhá i na Jágra

Plná podpora ČOV kandidatury Šárky Strachové by mohla vrátit český sport v olympijském hnutí zpět na vyklizené pozice po vypršení mandátu Jana Železného. Prvním výrazným krokem k tomu byla nominace lyžařky na vlajkonoše české výpravy pro olympiádu v Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská je opět ve formě | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

"Nést českou vlajku na zahájení by pro mne byla ohromná pocta a také skvělé zakončení, protože by to pro mne byla poslední olympiáda, další už neplánuju," prozradila mistryně světa ve slalomu ze švédského Aare. Musí to však ještě potvrdit česká komise sportovců ČOV.

Se sháněním hlasů by měl Strachové pomoci i Jaromír Jágr, se kterým má mít zprostředkovanou schůzku. Jeho jméno by mělo platit právě mezi hokejisty, protože za ty kandiduje jen Kanaďanka Wickenheiserová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařka Šárka Strachová o kandidatuře do MOV

Volba dvou nových členů do komise sportovců Mezinárodního olympijského výboru bude probíhat příští rok právě při Hrách v ruském Soči. Každý akreditovaný sportovec bude mít dva hlasy, na výběr 9 kandidátů, ale nebude moci volit dva sportovce ze stejného odvětví.

"Konkurence je veliká, ale já mám ráda výzvy. Jsou tam velká jména. Bude důležité získat na svou stranu alpské lyžaře. Rakousko, Francie, Itálie, Německo, to jsou všechno silné země," upozornila Strachová, že jejími soupeři jsou čtyři další alpští lyžaři - Didier Cuche, Kilian Albrecht, Ana Jelušičová a Tanja Poutiainenová.

O místo v mezinárodním olympijském hnutí se dále uchází biatlonisté Ole Einar Björndalen s Darjou Domračevovou a italský běžec na lyžích Pietro Piller-Cotter. Na souboje s nimi se česká reprezentantka těší.

"Budu mít skvělý volební tým, který mi s tím pomůže a bude se starat o jakousi volební propagaci. Na olympijských hrách budou totiž tři vesnice. Já se pak budu na sebe snažit upozornit především svými výsledky," přeje si před svojí poslední olympiádou sjezdařka Šárka Strachová.

Dnešní otázka olympijského zeměpisu: Kde se stala lyžařka Šárka Strachová mistryní světa ve slalomu? Své odpovědi posílejte buď poštou na adresu Český rozhlas, Sportovní redakce, Vinohradská 12, 120 99 Praha 2 nebo mailem na sportzurnal@rozhlas.cz. Vyhrát můžete ceny od partnerů Českého olympijského týmu.

Jakub Kanta, Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme