Lyžařka Vonnová popáté za sebou ovládla Světový pohár ve sjezdu

Americká lyžařka Lindsey Vonnová potvrdila, jakým je fenoménem. V Soči skončila ve sjezdu na třetím místě a popáté za sebou ovládla hodnocení Světového poháru v této královské disciplíně. Závod vyhrála Němka Maria Höflová-Rieschová, která tak zaznamenala druhý triumf v sezoně.

Lindsey Vonnová ovládla ve Svatém Mořici superkombinaci i sjezd

Lindsey Vonnová ovládla ve Svatém Mořici superkombinaci i sjezd | Zdroj: Reuters

Dnešní závod se jel na trati pro olympijské hry 2014. Vonnová v sezoně ovládla čtyři ze sedmi dosavadních sjezdů, mimo stupně vítězů byla jen jednou. Do konce sezony zbývá odjet ještě dva závody v královské disciplíně a Američanka má už teď jistotu celkového vítězství.

Na vítěznou Höflovou-Rieschovou ztratila dnes Vonnová 59 setin sekundy, druhá skončila Elizabeth Görglová z Rakouska. Vonnová by k lepšímu umístění potřebovala tvrdší sníh, rozměklá trať jí totiž nesvědčila.

Vonnová má dobře nakročeno také k zisku velkého křišťálového glóbu, protože v celkovém hodnocení Světového poháru má na druhou Tinu Mazeovou ze Slovinska náskok 448 bodů.

Maria Höflová-Rieschová dnes zaznamenala druhý triumf v sezoně, prvního vítězství dosáhla v superkombinaci ve Svatém Mořici. Ve sjezdu ale naposledy vyhrála před rokem v Cortině d´Ampezzo.

V neděli je v Soči na programu závod v superkombinaci.

SP v sjezdovém lyžování v Soči (Rusko):

Ženy - sjezd: 1. Höflová?Rieschová (Něm.) 1:49,17, 2. Görglová (Rak.) -0,43, 3. Vonnová (USA) -0,59, 4. Weiratherová (Licht.) -0,81, 5. Rollandová (Fr.) -1,11, 6. Mancusoová (USA) -1,13, 7. Merighettiová (It.) -1,48, 8. Marchandová?Arvierová (Fr.) -1,74, 9. Cooková -1,80, 10. McKennisová (obě USA) -1,89.

Průběžné pořadí sjezdu (po 7 z 9 závodů): 1. Vonnová 590 b., 2. Höflová?Rieschová 359, 3. Görglová 355, 4. Weiratherová 350, 5. Merighettiová 243, 6. Mancusová 237.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 39 závodů): 1. Vonnová 1442, 2. Mazeová (Slovin.) 994, 3. Höflová-Rieschová 956, 4. Görglová 799, 5. Fenningerová (Rak.) 723, 6. Mancusová 662, ...68. Záhrobská (ČR) 61.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít