Lyžařka Vonnová vyhrála čtvrtý závod SP za sebou

Vítězná série americké lyžařky Lindsey Vonnové v rychlostních disciplínách Světového poháru pokračuje. Po třech vítězstvích ve sjezdu a super-G v kanadském Lake Louise ovládla i středeční superobří slalom v americkém Beaver Creek. Ten byl náhradou za zrušené super-G ve Val d'Isére, kde se mělo závodit o nadcházejícím víkendu.

Lindsey Vonnová nedala v Lake Louise svým soupeřkám žádnou šanci

Lindsey Vonnová nedala v Lake Louise svým soupeřkám žádnou šanci | Zdroj: Reuters

Vonnová porazila o 37 setin sekundy Švýcarku Fabienne Suterovou, třetí skončila se ztrátou 41 setin na vítězku Rakušanka Anna Fenningerová. Americká lyžařka tak vyhrála celkově čtyřicátý šestý závod ve Světovém poháru a v historickém pořadí se dotáhla na třetí Rakušanku Renatu Götschlovou. Na vedoucí Annemarii Moserovou-Pröllovou ztrácí Vonnová šestnáct prvenství.

Vonnová vyhrála v nové sezóně pátý z celkově sedmi odjetých závodů Světového poháru. Hned na úvod triumfovala v obřím slalomu v Söldenu a minulý víkend ovládla v Lake Louise oba sjezdy i superobří slalom.

Ženy - superobří slalom:

1. Vonnová (USA) 1:10,68, 2. Suterová (Švýc.) -0,37, 3. Fenningerová (Rak.) -0,41, 4. Schildová (Švýc.) -0,90, 5. Fischbacherová (Rak.) -1,23, 6. Aufdenblattenová -1,24, 7. Gisinová (obě Švýc.) -1,25, 8. Mancusová (USA) -1,48, 9. Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) -1,48, 10. Görglová (Rak.) -1,66

Průběžné pořadí SP (po 7 ze 40 závodů): 1. Vonnová 522 b., 2. Rebensburgová (Něm.) 286, 3. Görglová 269, 4. Fenningerová 263, 5. Mancusová 201, 6. Gisinová 195, ...49. Záhrobská 20

Průběžné pořadí super-G (po 2 ze 7 závodů): 1. Vonnová 200, 2. Fenningerová 140, 3. Suterová 94, 4. Mancuová 92, 5. Fischbacherová a Schildová obě 74