Lyžařka Vonnová vyhrála poslední sjezd sezóny SP

Americká lyžařka Lindsey Vonnová ovládla i poslední sjezd letošní sezóny Světového poháru. Už jistá vítězka celého seriálu i této disciplíny porazila ve finále v rakouském Schladmingu druhou Francouzku Marion Rollandovou o 92 setin sekundy.

Lindsey Vonnová překonala rekord Renate Götschlové v počtu vítězství v superobřím slalomu | Zdroj: Reuters

Vonnová si připsala už dvanácté prvenství v letošním Světovém poháru a překonala tím svou nejúspěšnější sezónu 2009/2010. Celkově zaznamenala 53. triumf ve Světovém poháru v kariéře.

V samotném sjezdu zvítězila Vonnová po šestadvacáté, čímž překonala legendárního Rakušana Franze Klammera. O deset sjezdů víc vyhrála další rakouská legenda Annemaria Moserová-Pröllová.

V celkovém hodnocení Světového poháru nasbírala Vonnová letos 1908 bodů. Pokud se jí bude dařit také v superobřím slalomu i obřím slalomu, může jako první sjezdařka historie překonat hranici dvou tisíc bodů. To se v roce 2000 podařilo Rakušanovi Hermannu Maierovi, který získal právě rovné dvě tisícovky bodů.

00:00 / 00:00

Lindsey Vonnová po triumfu ve sjezdu v rakouském Schladmingu

"Byl to dlouhý rok, ve kterém se mi dařilo ve všech disciplínách včetně slalomu a super-G. Dvanáct vítězství v sezóně, to je opravdu neskutečné číslo. Ale ještě nekončím, teď chci překonat hranici dvou tisíc bodů v jedné sezóně," má Lindsey Vonnová stále postaráno o motivaci.

SP v sjezdovém lyžování v Schladmingu (Rakousko) - sjezd:

1. Vonnová (USA) 1:46,56, 2. Rollandová (Fr.) -0,92, 3. Mazeová (Slovin.) -1,22, 4. Weiratherová (Licht.) -1,24, 5. Schnarfová (It.) -1,26, 6. Mancusová -1,36, 7. McKennisová (obě USA) -1,64, 8. Kamerová (Švýc.) -1,68, 9. Görglová (Rak.) -1,92, 10. E. Fanchiniová (It.) -1,97

Konečné pořadí sjezdu (po 8 závodech): 1. Vonnová 690, 2. Weiratherová 400, 3. Görglová 384, 4. Höflová-Rieschová 379, 5. Mancusová 277, 6. Rollandová 244

Průběžné pořadí SP (po 34 z 37 závodů): 1. Vonnová 1908, 2. Mazeová 1346, 3. Höflová-Rieschová (Něm.) 1195, 4. Görglová 943, 5. Mancusová 895, 6. Fenningerová (Rak.) 864, ...70. Záhrobská (ČR) 75