Lyžařka Záhrobská doufá, že návštěvy nemocnice budou už jen formalitou

Za normálních okolností by pro českou slalomářku znamenal pobyt v Praze příjemnou zastávku doma. Jenže po vážné nemoci a letní operaci hlavy je pro ni také povinností. Ovšem novinky z nemocnice i ze zasněžených kopců jsou pro Záhrobskou zatím jenom povzbudivé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Česká sportovní

„Mám pravidelné lékařské kontroly, teď jsem třeba byla na magnetické resonanci. Ty intervaly se ale prodlužují. Dřív jsem byla na vyšetření jednou za měsíc, teď to vypadá, že budu jednou za dva měsíce,“ raduje se mistryně světa z roku 2007, že návštěva ve střešovické vojenské nemocnici byla jenom formalitou.

Rychlý návrat z lůžka mezi závodní branky se Záhrobské nijak nevymstil a tělo zvládlo po úvodním slalomu sezóny ve Finsku také vysilující americké turné.

„Amerika je náročná výškou, ve které se pohybujete, Colorado je strašně vysoko, tréninky jsou nad třemi tisíci metry. Takže to je, jako kdybychom se pohybovali na ledovcích. Je zvláštní, že i v takovéto výšce tam rostou stromy a to nejen jehličnaté, ale i listnaté, takže vám vůbec nepřijde, že jste tak vysoko. Vzpomenete si na to, až když se zdýcháte.“

V téhle výšce mívala Šárka Záhrobská pokaždé lehké zdravotní potíže, ale zdá se, že ozdravná kúra posledních měsíců měla účinek nejenom na nezhoubný nádor v hlavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po vyšetření ve střešovické nemocnici mluvil s Šárkou Záhrobskou reportér Jan Kaliba

„Všechno jsem dala bez oparu a naběhlých uzlin, což bylo v posledních třech letech normální. Letos jsme to prostě zvládli perfektně,“ popisuje Šárka Záhrobská.

Teď má před sebou česká lyžařka relativně volnější období, aspoň měřeno závoděním ve Světovém poháru. V nejbližší době ji čekají jenom ty v nižších kategoriích, ve kterých si bude budovat pozici pro návrat do užší špičky obřího slalomu, a před Vánoci ji čeká už jenom jeden slalom Světového poháru.

Zato na místě, kde to má velmi ráda. Právě ve švédském Aare se před necelými šesti lety stala mistryní světa a letos se tam vrátí s jasně vytýčeným úkolem.

„Chce to postupně krok za krokem stabilizovat umístění. Pokus se to podaří do 15tého místa, tak budu ráda,“ dodává Šárka Záhrobská, která čtyři i dny před Vánoci bude navazovat na 13. místo z finského Levi a 14. z amerického Aspenu.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme