Lyžařka Záhrobská má nového trenéra, povede ji Mayrhofer

Lyžařka Šárka Záhrobská se bude na novou sezonu připravovat pod vedením Rakušana Klause Mayrhofera, který se stal jejím novým trenérem. Česká sjezdařka se od příštího ročníku Světového poháru už nebude věnovat pouze slalomu, chystá se opět závodit v rychlostních disciplínách.

Šárka Záhrobská v cíli slalomu na MS

Šárka Záhrobská v cíli slalomu na MS | Foto: Jan Kaliba

Mayrhofera angažovala Záhrobská po rozchodu s trenérem Pavlem Šťastným, v nímž neprodloužila po nevydařené sezoně ve Světovém poháru smlouvu. Zároveň má česká lyžařka i nového mentora, kterým bude další rakouský odborník Jürgen Kriechbaum.

Klaus Mayrhofer má bohaté zkušenosti s trénováním špičkových závodníků, tři roky vedl jako lyžařský a kondiční kouč rakouský tým. Kriechbaum zase do loňského roku pracoval u rakouských lyžařek jako specialista na rychlostní disciplíny.

Kromě změn v realizačním týmu ohlásila Šárka Záhrobská i změnu lyží, zpět mezi elitu se chce vrátit už v příští sezoně. I proto se chce kromě slalomu znovu věnovat také rychlostním disciplínám.

Záhrobská je mistryní světa z roku 2007, na světovém šampionátu ve Val d´Isere 2009 vybojovala stříbro , bronz má ze Santa Cateriny 2004. V Aspenu vyhrála dvakrát závod Světového poháru. V letošní sezoně v něm ale získala jen 75 bodů, přičemž jejím nejlepším výsledkem bylo 13. místo z úvodního slalomu v Aspenu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít