Lyžařka Záhrobská má vážné neurologické potíže, leží v nemocnici

Česká lyžařka Šárka Záhrobská má vážné zdravotní problémy, kvůli kterým je hospitalizována v nemocnici. Podle lékařů má mistryně světa ve slalomu z roku 2007 neurologické potíže, server blesk.cz uvedl, že lékaři odhalili v mozku lyžařky nespecifikované těleso.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská v cíli slalomu na MS | Foto: Jan Kaliba

V prohlášení agentury Česká sportovní, která Šárku Záhrobskou zastupuje, se uvádí, že bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru přerušila kvůli zdravotním problémům přípravu na další sezonu.

„V současné době je hospitalizována, finalizuje se její neurologická diagnóza a budou se vybírat způsoby a formy řešení jejích zdravotních problémů. Teprve s ohledem na tato rozhodnutí a hlavně následnou úspěšnost léčby bude zřejmé, kdy opět začne sportovat a kdy obnoví přípravu,“ uvedl mluvčí České sportovní Karel Tejkal.

Podle serveru blesk.cz odvezla Šárku Záhrobskou už minulý pátek do nemocnice rychlá záchranná služba a byla uvedena do umělého spánku. V současné době je už ale znovu při vědomí.

„Šárka sama i celý její realizační tým jsou optimisté, proto tuto chvíli neupravujeme plán soustředění a předpokládáme, že letošní sjezdařskou sezonu stihne,“ dodal Tejkal.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme