Lyžařka Záhrobská se místo posunu na špici zřítila do průměru

Bronzová olympijská medaile ze slalomu v kanadském Whistleru byla posledním úspěchem lyžařky Šárky Záhrobské. Aby se to do konce její kariéry ještě změnilo, ukončila mistryně světa z roku 2007 spolupráci s trenérem Pavlem Šťastným.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská v cíli slalomu na MS | Foto: Jan Kaliba

Toho si před dvěma lety po roční improvizaci vybrala za trenérského nástupce svého otce Petra, se kterým se nerozešla v dobrém. Jenže jak se během dvou sezón stále bolestněji ukazovalo, Šťastný byl volbou nešťastnou.

„Zatím jsme dohodnutí na čtyři roky, to je ten olympijský cyklus. Musíme respektovat to, v čem je dobrá, to znamená slalom. Tréninkový systém i objemy, všechno funguje, ale musí jít dál. Vedle slalomu se do programu musí vsunout intenzivněji obří slalom i rychlostní disciplíny,“ říkal Šťastný před dvěma lety, když se jako nový kouč Záhrobské představoval.

Jenže nepovedlo se nic z toho. Slalom začal upadat a v ostatních disciplínách přestala česká lyžařka bodovat úplně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařka Šárka Záhrobská ukončila spolupráci s trenérem Pavlem Šťastným poté, co v posledním slalomu sezony skončila až osmnáctá

A tak neplatí ani další údaj ze Šťastného promluvy a spolupráce končí už v polovině původně dohodnuté doby, i když Záhrobská svého trenéra dlouho hájila - jako třeba na loňském světovém šampionátu, kde skončila ve slalomu ve druhé desítce.

„Vím a věřím, že jsem na správné cestě. I kdyby se tomu tahle sezona měla obětovat, nevadí mi to.“

Jenže nastoupené cestě padla nakonec za oběť i další sezóna, a tak už před jejím koncem bylo celkem zřejmé, že angažmá Pavla Šťastného je u konce.

„Výsledky nejsou dobré, jsem nespokojená se spoustou věcí. Budeme to řešit.“

První část řešení má tedy Záhrobská za sebou. Ta druhá, konstruktivní, bude těžší. Je pravděpodobné, že po kvalitním trenérovi se bude muset poohlédnout v zahraničí.

Ovšem i pokud česká slalomářka najde, koho hledá, návrat mezi elitu, kterou rozšiřuje příval dravých mladých závodnic, bude nelehký. Záhrobská na to má tři sezóny se dvěma světovými šampionáty a olympiádou v Soči. V roce 2015 se podle svých slov se světem závodního lyžování tak jako tak rozloučí.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme