Lyžařku Šárku Záhrobskou čeká slalomová generálka na OH

Šárka Záhrobská se chystá na svůj poslední slalom před tím olympijským. Pojede ho na místě, na kterém poprvé ochutnala druhé místo v závodě Světového poháru. I když ne tak docela.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Jan Kaliba

Slalom v kanadském Whistleru, ke kterému upíná svou šanci získat první olympijskou medaili, čeká Šárku Záhrobskou přesně za 41 dní. Už o tomto víkendu, konkrétně zítra, ale má poslední šanci si svou parádní disciplínu vyzkoušet obklopena konkurentkami v ostrém závodě.

Jiný slalom už se do olympijských her ve Vancouveru ve Světovém poháru nejede. A tuto generálku podstoupí úřadující vicemistryně světa ve Slovinsku, kde před třemi lety zajela v té době své nejlepšího umístění.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lyžařku Šárku Záhrobskou čeká slalomová generálka na OH

Záhrobská tehdy dosáhla dvou do té doby nepoznaných úspěchů během čtyř dnů. Od roku 2005 měla cejch bronzové medailistky z mistrovství světa, která nikdy nestála na stupních vítězů ve Světovém poháru.

To se jí povedlo až 4. ledna 2007 třetí pozicí v Záhřebu, na kterou o tři dny později okamžitě navázala druhým místem v sousedním Slovinsku. Nebylo to ale v Mariboru, kde se pravidelně jezdí a kde tento víkend závodnice pojedou poslední předolympijský slalom, ale v Kranjske Goře.

„V Mariboru tenkrát nebyl sníh a bylo to přeloženo do Kranjske Gori. Takže ve stejném termínu, jinde tedy ve Slovinsku, jsem byla druhá ve slalomu. Maribor je příjemné místo, závody s velkou tradicí. Nevím kolikátý je to ročník, asi třicet let se tam už jezdí Světový pohár. Mají to velmi dobře zorganizované a bývá tam i docela hezká atmosféra. Slovinci mají rádi sjezdové lyžování, takže chodí fandit, chodí se podívat," těší se Šárka Záhrobská po rakouském Flachau na další ze série divácky atraktivních slalomů.

Slalom 've městě'

Ten minulý byl specifický večerním časem, mariborský se zase vymyká místem. Lyžařky tenhle závod poněkud vytrhne z horského stereotypu, řada z nich bydlí přímo ve stotisícovém, druhém největším slovinském městě. A neobvyklé jsou i další okolnosti.

„Ten kopec je asi 400 m n.m., takže je velmi nízký. Ale snad jenom jednou, co já si pamatuji, tak to bylo zrušené. Zatím mají docela dobrý termín v první polovině ledna a téměř vždy ty závody byly a tratě byly velmi kvalitně připravené,"  popisuje závodění ve městě česká lyžařka.

Záhrobskou ještě před nedělním slalomem čeká dnešní obří slalom. Ten chtěla v této sezóně vylepšit, ale přesvědčuje se, že půjde o běh na mnohem delší trať, než se možná původně zdálo. Úspěchem by proto byly první body sezóny v této disciplíně.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme