Lyžařku Záhrobskou čeká na MS její parádní disciplína - slalom

Z operačního stolu a ze spárů výkonnostní krize zpátky mezi lyžařskou špičku. Na tuhle cestu se v této sezóně vydala Šárka Záhrobská. Dnes se postaví v rakouském Schladmingu na start disciplíny, kterou na mistrovství světa před šesti lety vyhrála a ze které už má ze tří různých šampionátů kompletní sadu medailí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská skončila ve slalomu v Aspenu čtrnáctá | Zdroj: Reuters

Bude to poprvé na velké akci po vážné nemoci hlavy, poprvé s novým trenérem, poprvé s novou značkou lyží a poprvé po dlouhé době bez velkého očekávání.

„Cítím se po všech stránkách lépe – mentálně, fyzicky i psychicky. Nerada srovnávám a už se mi ani nechce vzpomínat a vybavovat si, co bylo loni v polovině února, jak jsem se cítila, ale cítím se neskutečně lépe,“ ohlíží se Šárka Záhrobská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská po vážné nemoci a výměně trenéra chce na MS ve slalomu opět uspět

Před rokem přišel její druhý velký zlom v kariéře, který loni na jaře a v létě obnášel jak výměnu realizačního týmu a lyží, tak operaci nezhoubného nádoru v hlavě. Zdravotní problémy překonala a po návratu k závodění se zdá, že je na dobré cestě, aby se vrátila i na svou dřívější lyžařskou výkonnostní úroveň.

To všechno se podle fyzioterapeutky a blízké kamarádky české slalomářky zřetelně podepisuje na jejím rozpoložení.

„Působí spokojeněji. Určitě je mnohem usměvavější. Celkově to asi dělá i ta atmosféra v týmu. Změnilo to i obsazení v týmu, chlapi jsou také veselí. Je velká zábava, hlavně to jak se s nimi domlouvám, protože neumím Německy vůbec a Anglicky málo. Na tom se nasmějeme vždycky nejvíc,“ říká Lucie Sluková o domluvě se dvěma Rakušany, kteří od jara o Šárku Záhrobskou pečují.

Jde o servismana Geralda Stockera a Klause Mayrhofera, který vidí proměnu české lyžařky zase svou trenérskou optikou.

Mayerhofer vidí pokroky

„Se silou už na tom po těch zdravotních problémech není tak špatně. Myslím, že je stejně silná jako před operací, někdy v dubnu nebo květnu. Tehdy se mi to nelíbilo, nebyla v takové kondici, jakou bych u špičkové lyžařky Světového poháru očekával. Po operaci hlavy jsme ale začínali úplně od nuly a děláme pokroky.“

Ovšem během sezóny se na fyzičce příliš pracovat nedá, takže vyhlídky pro dnešní slalom, který na mistrovství světa začne v 10 hodin, jsou u Šárky Záhrobské velkou neznámou. Klíčová pro ni bude letní příprava na příští olympijskou sezónu.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme