Lyžařské sprinty v Drammenu vyhráli Švéd Jönsson a Američanka Randallová

Švédský běžec na lyžích Emil Jönsson a Američanka Kikkan Randallová vyhráli poslední sprinty Světového poháru před středečním začátkem mistrovství světa. Čeští reprezentanti se v norském Drammenu neprobojovali z kvalifikace. Nejblíže k postupu měl Dušan Kožíšek, kterému chybělo šest desetin sekund k účasti ve vyřazovacích jízdách. Z kvalifikace neprošli ani Martinové Koukal a Jakš ani Eva Nývltová.

Lyžařka Eva Nývltová

Lyžařka Eva Nývltová | Foto: Czech Ski Media Team

Emil Jönsson si připsal osmý triumf ve Světovém poháru a potvrdil tak vítězství v kvalifikaci. Druhý skončil Kanaďan Alex Harvey a třetí Nor Petter Northug, který byl předtím nejrychlejší ve čtvrtfinále i v semifinále. V celkovém pořadí i nadále vede Švýcar Dario Cologna, který ve sprintu nestartoval.

Americká lyžařka Kikkan Randallová navázala v Dramennu na triumf z Liberce z poloviny ledna a celkově vyhrála závod Světového poháru potřetí v kariéře. Ve finále porazila Norku Maiken Caspersen Fallaovou, která byla nejrychlejší v kvalifikaci i čtvrtfinále a semifinále. Vedoucí závodnice Světového poháru Polka Justyna Kowalczyková vypadla ve čtvrtfinále.

SP v běhu na lyžích v Drammenu (Norsko):

Muži - sprint na 1,6 km volně:

1. Jönsson (Švéd.) 3:04,8, 2. Harvey (Kan.) -0,6, 3. P. Northug (Nor.) -0,9, 4. Hellner (Švéd.) -1,2, 5. Jyhlä (Fin.) -1,3, 6. Larsson (Švéd.) -2,3 ... 34. Kožíšek, 43. Koukal, 63. Jakš - vyřazeni v kvalifikaci

Průběžné pořadí SP (po 25 z 31 závodů): 1. Cologna (Švýc.) 1247 b., 2. P. Northug 894, 3. Rickardsson (Švéd.) 781, 4. Bauer 724, 5. Legkov (Rus.) 716, 6. Hellner 693 ...12. Jakš 425, 60. Kožíšek 91, 107. Koukal 26, 108. Magál 23

Ženy - sprint na 1,0 km volně:

1. Randallová (USA) 2:17,2, 2. Fallaová (Nor.) -0,3, 3. Kallaová (Švéd.) -0,6, 4. Follisová (It.) -0,7, 5. Björgenová (Nor.) -0,7, 6. Ingemarsdotterová (Švéd.) -1,8 ...65. Nývltová - vyřazena v kvalifikaci

Průběžné pořadí SP (po 25 z 31 závodů): 1. Kowalczyková (Pol.) 1659, 2. Björgenová 1067, 3. Follisová 1025, 4. Longaová (It.) 928, 5. Majdičová (Slovin.) 894, 6. Johaugová (Nor.) 862 ... 36. Nývltová 155, 72. Janečková 30, 118. Grohová 2