Lyžařskou agresivitu trénuje v kleci. Lyžař Krýzl zkouší prvky zápasů MMA

Běhání, posilování, hodiny tréninku na sněhu, to všechno je pro vrcholové lyžaře nutnost a samozřejmost. Ovšem český slalomář Kryštof Krýzl se ve třiceti letech rozhodl, že zkusí získat před soupeři výhodu i drsným způsobem a zařadil do své přípravy prvky zápasníků v kleci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český slalomář Kryštof Krýzl | Foto: Jan Kaliba

Šárce Strachové pomáhá thajský box a Kryštof Krýzl šel ještě dál. Do své přípravy před sezonou zařadil prvky MMA, drsných zápasů v kleci. Cítí na sobě, že se to při závodění projevuje, i když v Alta Badii do druhého kola znovu nepostoupil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kryštof Krýzl nacvičuje agresivitu po vzoru zápasníku MMA

„Souvisí to s agresivitou. Když chce člověk přemýšlet na nejvyšší příčky, musí do toho jít úplně naplno. Někdy mám problém naladit hlavu, abych opravdu závodil. Dnes se to povedlo a to, že se stala chyba, ke sportu patří. Příště ji třeba neudělám,“ říká Kryštof Krýzl.

„Kondiční prvky, které mají v přípravě, jsou super a trošku mě to inspiruje. Ti kluci tam makají a nic se neodpouští. Když jde do klece špatně připravený, tak ví, že dostane na budku. A to nechce, takže do kondiční přípravy jde zodpovědněji,“ vysvětluje český reprezentant.

Ve třiceti letech ještě na kariéru aktivního lyžaře nerezignuje. Ale až jednou skončí, chtěl by si zápas v kleci vyzkoušet se vším všudy.

„Chytlo mě to. Koukám na to v televizi a člověk se tam asi pozná úplně nejlíp. Lákalo by mě poměřit se s těmi kluky, co v kleci jsou. Myslím, že lyžaři mají opravdu dobrou fyzičku a měl bych výhodu, ale těžko říct, jak moc velkou,“ zamyslí se.

Bank je nadaný. Zvládl by tanec i box

V jihotyrolském středisku v rámci programu SP koncertovala se svou kapelou vítězka SP i olympijských her, Slovinka Tina Mazeová. Kolega a kamaráda Krýzla Ondřej Bank zase nedávno udivoval v taneční soutěži.

„Je šikovný. Koukal jsem na to, protože při nějakých veselicích se k tancování moc nepřipojoval. Ale on je hrozně pohybově nadaný. I proto byl tak dobrý v lyžování. Kdyby ho dostali do klece, bude boxovat, zvládne všechno,“ usmívá se Kryštof Krýzl.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme