Lyžařský závod Karlův Běh se jede o víkendu na Božím Daru

Hlavní česká hvězda Lukáš Bauer už přes týden běhá na Vysočině, ale kdyby nebyl Světový Pohár, asi se zúčastní jiného klání, které má doslova za domem na Božím Daru. Zítra totiž začíná také seriál amatérských běhů Stopa pro Život a jeho prvním dílem je hned nejslavnější ze všech závodů Karlův Běh.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh na lyžích | Foto: Roby Trab, Santa Caterina Valfurva

Lukáš Bauer to má na trať Karlova Běhu co by sněhovou koulí dohodil. Jenže pokud by to udělal, ničil by pořadatelům tratě, které připravili pro stovky závodníků nejrůznějších kategorií. Jednačtyřicátý Karlův Běh po letech opět táhne zástupy lyžařů.

„Před 15, 20 lety se Karlova běhu účastnilo až 1500 závodníků. Pak přestali lidé na závody jezdit a začali asi podnikat, protože neměli čas. V současné době kdy je technika úžasná a vybodovalo se i slušné zázemí, takže bychom neměli problém uspořádat závody pro zhruba 2 200 účastníků,“ odhaduje jeden z pořadatelů Petr Voráček a zmíněnou technikou myslí možnost připravit dostatečně kvalitní tratě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karlův Běh je prvním dílem amatérského lyžarškého seriálu Stopa pro Život

„Děláme dvě až tři stopy. Loni jsme udělali tři stopy na klasiku, což není skoro nikde. Na většině závodů jsou maximálně dvě. V sobotu se jede závod bruslením a i tam se dva tři lidi vedle sebe vejdou úplně v pohodě.“

Minulý rok pořadatelé útrpně hleděli, jak jim stopu ničí lehký déšť, teď bude při samotném závodu trýznit běžce poslední týdny tradiční mráz. I tomu ale teď Karlův běh čelí čím dál lépe díky vyhřívaným stanům a teplému jídlu v cíli.

„Zúčastnit se závodu se dá i v mínus 20, ale tyhle teploty přes den samozřejmě nejsou. Vyleze to maximálně na – 10°C,“ uklidňuje Petr Voráček potenciální zájemce, kteří se chtějí ještě do zítřejší deváté hodiny přímo v prostoru startu na Božím Daru přihlásit. Ať už na sobotní volnou techniku, nebo nedělní závody klasicky.

Jakub Kanta, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme