Malá země bez oválu znovu zazářila. Jsme pyšné, shodly se české rychlobruslařky

České rychlobruslení se na Světovém poháru v Berlíně dostalo mezi nejlépe hodnocené země. Martina Sáblíková s Karolínou Erbanovou se o víkendu dohromady dostaly sedmkrát na stupně vítězů, což se jim ještě nikdy předtím nepovedlo. Reprezentantům přitom v Česku stále chybí rychlobruslařský ovál, ale i tak konkurují světovým velmocím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková (vpravo) v souboji s Nizozemkou Ireen Wüstovou

Martina Sáblíková (vpravo) v souboji s Nizozemkou Ireen Wüstovou | Zdroj: Reuters

„Takový víkend jsem u rychlobruslení asi ještě nezažil. Dopadl až nad očekávání dobře,“ těšilo reprezentačního trenéra Petra Nováka.

Karolína Erbanová získala dvě stříbra a jeden bronz, Martina Sáblíková o jednu stříbrnou medaili méně, ale navíc obě reprezentantky ještě obsadily druhá místa v kvalifikacích na mistroství světa ve vícebojích. V součtu to je z Berlína celkem sedm cenných kovů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Takový víkend jsem u rychlobruslení asi ještě nezažil, těšilo reprezentačního trenéra rychlobruslařek Petra Nováka

„Uvědomuji si, že tohle je opravdu nejlepší Světový pohár pro Česko. Budu opakovat to, co po mistrovství Evropy – nemáme ani jeden rychlobruslařský ovál a na takový úspěch můžu být jen pyšná. Když se podíváme, proti jakým velmocím tady stojíme…“ říká Karolína Erbanová.

A to ještě připočítejme úspěch Martiny Sáblíkové, která si druhým místem v závodu na tři kilometry zajistila s předstihem už jedenáctý triumf ve Světovém poháru na dlouhých tratích v řadě za sebou a stala se nejúspěšnější rychlobruslařkou na dlouhých tratích všech dob.

„Jsem hrozně ráda, že taková malá země bez dráhy může konkurovat zemím, které mají dvacet až osmadvacet drah. Pro nás je to satisfakce, za kterou jsem hrozně ráda, protože tohle je něco neuvěřitelného,“ kroutí hlavou nad výsledky českého rychlobruslení Martina Sáblíková.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme