Mám tu dobré skóre, chválí si Ledecká slovinskou Roglu. Sil jí zbývá dost i na dvě MS

Snowboardistka Ester Ledecká triumfovala už potřetí v kariéře v závodu Světového poháru v paralelním obřím slalomu ve slovinském středisku Rogla. Je to její druhé vítězství v této sezoně a celkově tak dál vede pořadí alpských disciplín.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká

Ester Ledecká | Foto: Zdeněk Sluka/SportInvest

Ester, čím to, že jak přijedete do Rogly, tak tam vyhrajete? To je to tak oblíbené místo?

Nebylo to pokaždé, ale zatím tu mám dobré skóre. Ten kopec se mi strašně líbí. Užila jsem si všechny jízdy, je tu skvělá organizace i spousta fanoušků, kteří se přijdou podívat a podpořit nás. Je to fajn závod.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ester Ledecké se dovolal moderátor Sportžurnálu František Kuna

Vyhrála jste suverénně, i díky tomu, že Němka Caroline Langenhorstová jízdu nedokončila. Zase musela jet hranu, protože se bála, že ji stejně porazíte?

Já nevím, co se jí honilo hlavou, to nemůžu říct. Ale spoustu práci udělal servisák, protože je to docela rovina, máza dělá hodně, takže musím poděkovat celému týmu. Odvedli skvělou práci.

Jaký teď bude váš další program? Zkraje sezóny jste uvažovala se svým týmem o tom, že byste jela rovnou na Světový pohár v lyžování do italské Cortiny.

Tahle možnost se zvažovala, ale nakonec jsme uznali, že bude lepší, když si trochu odpočinu. Pojedeme nějaké slalomy před Svatým Mořicem, abych se dostala krátkého oblouku. Pak už tam pojedeme na mistrovství světa, abych byla co nejlíp připravená.

Máte před sebou vrcholy sezony, jak lyžařské tak snowboardové mistrovství světa. Kolik sil je potřeba nabrat?

Myslím, že jsem na tom docela dobře. Celý měsíc jsme závodili, pořád byly nějaké přesuny a přesto mi nepřipadá, že bych byla extrémně unavená. Myslím, že mám pořád dost sil, takže doufám, že mi to vydrží do Svatého Mořice i na to další MS v Sierra Nevadě.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme