Máme hodně náročný program, říká trenér rychlobruslařů Novák

Česká rychlobruslařská reprezentace si na malé vytížení rozhodně nemůže stěžovat. Už dnes tým v čele s dvojnásobnou zlatou olympijskou medailistkou Martinou Sáblíkovou usedl do letadla a vydal se do norského Hamaru na další závody Světového poháru. Pochopitelně nechyběl ani trenér Petr Novák. Ten ještě včera sledoval, jak noví zájemci o rychlobruslení zkouší svůj um na přírodním ledě ve Žďáru nad Sázavou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslení - trenér Petr Novák | Foto: Pavel Petr

S jakými pocity jste sledoval naděje českého rychlobruslení?

Samozřejmě z toho mám radost! To je to, co jsme jsem si vždycky představoval, že jednou u nás bude rychlobruslařů víc než těch deset, patnáct, dvacet. Je vidět, že kdybychom se tady teď všichni sešli, tak bude soutěžit hodně závodníků. Mám z toho obrovskou radost, že alespoň na chvilku, kdy ten led bude, tak je o to zájem. A docela velký.

Pojďme k té letošní sezóně, která samozřejmě pokračuje. Máte za sebou úspěšný start na mistrovství Evropy ve víceboji, kde získala zlato Martina Sáblíková, pak přišlo mistrovství světa ve sprintu, kde o sobě dala vědět Karolína Erbanová. Jaký bude ten program dál, jak je nabitý?

Přehrát

00:00 / 00:00

S trenérem českých rychlobruslařů Petrem Novákerm natáčel Pavel Petr

Je to hodně těžké najít si takhle čas, abych mohl vidět ty děti závodit a vidět, jak umí bruslit. Je to náročné, protože odlétáme na Světový pohár do norského Hamaru a vrátíme se až 24. března. Vůbec se do té doby v České republice neobjevíme.

Bývalo zvykem, že vždy jezdil celý reprezentační tým. Jak to bude teď?

Ano, do Norska odlétá celý reprezentační tým, kde kluci pojedou ‘patnáctku‘, pět kilometrů a potom týmy. Martina s Karolínou pojedou ‘patnáctku‘ a tři kilometry. Třináctého odlétáme do Moskvy, kde budeme týden a potom dvacátého přelétáváme do Berlína. A dvacátého sedmého přejíždíme autem do Heerenveenu na další Světový pohár. Za týden se potom vracíme do Berlína, kde bude finále Světového poháru. A pak zase zpátky do Heerenveenu na mistrovství světa na jednotlivých tratích.

Dá se vůbec tak nabitý program vydržet?

Jak je vidět, tak dá. Je to hodně náročné, člověk je z těch cest utahaný. Teď jsme se vrátili z Kanady, je to osmihodinový rozdíl a ta aklimatizace je náročná. Protože když jsme tam čtrnáct dní, tak si už zvykneme na ten čas a teď se vrátíme zpátky! A pro nás máme brzké ráno.

Mluvil jste o Hamaru. Co očekáváte?

Samozřejmě bych rád, aby Martina stála na bedně, aby bojovala o celkové prvenství ve Světovém poháru, protože by bylo historicky rekordní šesté po sobě. A to ještě nikdo neměl na dlouhých tratích. A Karolína aby si samozřejmě vylepšila patnáctistovku, aby se probojovala na mistrovství světa na jednotlivých tratích. To znamená, že by měla jet ‘patnáctku‘ pod dvě minuty a na ‘trojku‘ si zajet letos osobák. To bych byl spokojený.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme