Marit Björgenová vyhrála i třetí závod SP v nové sezoně

Norská běžkyně na lyžích Marit Björgenová má v letošní sezoně famózní formu. Ovládla i třetí závod Světového poháru, když ve finském Kuusamu triumfovala na pětikilometrové trati volnou technikou. Lukáš Bauer obsadil v závodě na 10 kilometrů desáté místo. Vítězem se stal Nor Peter Northug.

Marit Björgenová

Marit Björgenová | Zdroj: Reuters

Björgenová tak kopíruje loňskou sezonu, kdy také vyhrála úvodní tři závody Světového poháru. Na druhou Švédsku Kallaovou měla dnes v cíli náskok téměř dvanácti vteřin. Třetí skončila krajanka Björgenová Vibeke Skofterudová.

Norská trojnásobná olympijská šampionka vede i v průběžné třídílné miniturné, které v Kuusamu vyvrcholí zítra závody klasickou technikou s handicapovým startem.

Se suverénním náskokem čtyřiadvaceti vteřin vyhrál mezi muži na desetikilometrové trati Nor Petter Northug. Druhý skončil Ital Roland Clara, třetí příčku obsadil Francouz Maurice Manificat. Nejlepší z Čechů Lukáš Bauer dokončil závod jako desátý. Bodovali i další dva čeští běžci, patnáctý Martin Jakš a dvacátý Jiří Magál.

Světový pohár v běhu na lyžích v Kuusamu (Finsko):

Muži - 10 km volnou technikou:

1. Northug (Nor.) 21:49,1, 2. Clara (It.) -23,8, 3. Manificat (Fr.) -30,1, 4. Cologna (Švýc.) -31,7, 5. Jespersen (Nor.) -33,0, 6. Hellner -35,6, 7. Olsson (oba Švéd.) -36,0, 8. Hofer (It.) -37,7, 9. Fischer (Švýc.) -39,4, 10. Bauer -41,5, ...15. Jakš -47,5, 20. Magál -1:01,5, 62. Horyna (všichni ČR) -1:50,5.

Ženy - 5 km volnou technikou:

1. Björgenová (Nor.) 11:45,3, 2. Kallaová (Švéd.) -11,6, 3. Skofterudová -12,9, 4. Johaugová (obě Nor.) -13,9, 4. Kowalczyková (Pol.) -21,5, 6. Jacobsenová (Nor.) -27,1, 7. Sarasojaová-Liljaová (Fin.) -28,6, 8. Kristoffersenová -29,6, 9. Störmerová Steiraová (Nor.) -31,6, 10. Haagová (Švéd.) -33,0.

Průběžné pořadí miniturné (po 2 ze 3 závodů): 1. Björgenová 13:36,5, 2. Skofterudová -17,4, 3. Kallaová -20,1.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 38 závodů): 1. Björgenová 200 b., 2. Kallaová 172, 3. Skofterudová 146, 4. Johaugová 106, 5. Randallová (USA) 94, 6. Kowalczyková 83.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít