Martin Jakš 7. místem v prologu TdS překvapil nejen sebe. Až 15 km ale ukáže, tvrdí

Nebýt tradičního začátku Tour de Ski před Silvestrem v německém Oberhofu, ještě by Martin Jakš trénoval a nabíral formu po zranění. Ale dnes si v prologu sedmidílného seriálu ověřil, že je po zlomenině žeber už teď připravený dobře. Po téměř devítiměsíční pauze dojel na čtyřkilometrové trati volnou technikou sedmý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Jakš - Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba

Nechal za sebou i 18. Lukáše Bauera a překvapivě 9. Aleše Razýma. Martin Jakš byl po dojezdu do cíle průběžně na první pozici těsně před dalším Čechem Razýmem. A dvě české vlajky na světelné tabuli se mu líbily.

„Byl to příjmený pocit. Už na trati jsem věděl, že Aleš Razým jel výborně a měl jsem informace i o dalších závodnících. Snažil jsem se závěr vystupňovat. Podařilo se to, a že jsme byli první dva? To bylo skvělé."

Přehrát

00:00 / 00:00

Dvojrozhovor s Alešem Razýmem a Martinem Jakšem po prologu na Tour de Ski

Po vás dojel do cíle jako průběžně šestý i Lukáš Bauer a chvíli to vypadalo jako české přebory...

(smích) To bych tak neříkal. Ale je to příjemné. Je vidět, že příprava byla solidní. Nerad bych to teda zakřikl.

Trenér Petrásek, říkal, že by se vám hodilo ještě 14 dní přípravy a pak se vrhnout do závodění. Na trati to ale nebylo poznat, když jste s číslem 49. všechny předjel...

Takhle úplně ne. Pauza byla veliká a nějaký trénink by to určitě sneslo. Tohle byl jen desetiminutový závod, uvidí se zítra na patnáctikilometrové trati. To bude výrazně náročnější.

Rozzávoděný jste už ale dobře?

Dneska jsem rozzávoděný. Měl jsem obavy, že jdu do Tour bez jediného startu. Sám jsem se překvapil. Vypadá to, že to velký problém nebyl.

Prolog Tour de Ski v Oberhofu ovládl Northug a Randallová, vidět byli i Češi

Číst článek

Jak vám vyhovovali podmínky, které jsou v Oberhofu tradičně nehostinné? Dnes navíc fouká vítr, ale oproti ženskému závodu se vám alespoň rozfoukala mlha...

Včera to vypadalo úplně jinak. Bavili jsme se o tom, že trať je ledovatá až s nepříjmenými plotnami. Dneska je to pravý opak, protože to je měkký. Jak je vidět, tak nám to asi svědčilo. I na soustředění jsem trénovali v trochu hlubším sněhu. Navíc se teĎ udělalo hezky, svítí sluníčko, takže je to příjemmý.

Dá se podle výsledků tvrdit, že se dnes nemá servisní tým za co stydět?

Na trati jsem cítil, že lyže odjíždí od nohy a je to příjemný. Výsledek to jenom podtrhnul.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme