Martina Sáblíková bere volby jako povinnost. Poprvé je ale zmešká, což ji mrzí

První přímá prezidentská volba v české historii. Jak volí takoví sportovci, kteří jsou zrovna někde na závodech? Mezi ně aktuálně patří i rychlobruslařky Martina Sáblíková s Karolínou Erbanovou, kterým v nizozemském Heerenveenu začne mistrovství Evropy ve víceboji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: ČTK

„Když jsem měla možnost, tak jsem zatím vždycky odvolila.“ Tohle tentokrát u Martiny Sáblíkové platit nebude. V 25ti letech poprvé v životě volby zmešká, což ji mrzí.

„Politika je něco, co ovlivňuje život všech lidí, takže si myslím, že by k volbám měli jít úplně všichni. Pak si člověk, který volit nebyl, stěžuje.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková i kvůli problémům se zády nestihne v Nizozemsku volby

Martina Sáblíková chtěla jít dokonce příkladem a spolu se zbytkem týmu přemýšlela o dopolední výpravě na 180 kilometrů vzdálenou ambasádu v Haagu. Kvůli jejím pochroumaným zádům a také částečně soustředění na závody se ovšem výlet nekoná.

„Měli jsme to v plánu, ale s těmi zády mi to trošku šlo přes rozpočet, protože sedět třeba hodinu a půl v autě je pro mě před závody docela risk,“ lituje Martina Sáblíková.

Ale neúčast českých rychlobruslařek u voleb neznamená, že by neměly přehled. A ani k tomu nepotřebují internet, stačí trenér Petr Novák, jak ujišťuje Karolína Erbanová.

„On nám vždycky všechno řekne, protože to má na háku. Já se přiznám, že tomu zas tak moc nerozumím, ale myslím, že je to důležité a každý Čech by se o to měl zajímat,“ vzkazuje z dějiště mistrovství Evropy ve vícebojích 20tiletá Karolína Erbanová.

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme