Martina Sáblíková dnes v Hamaru o evropský titul ve víceboji

V norském Hamaru začíná v pravé poledne boj o korunu královny evropského rychlobruslařského víceboje. Na ní si brousí zuby i Martina Sáblíková. Jinde než v hale nebo na hotelu jí a další účastníky víkendového klání nenajdete. Při teplotě klesající pod mínus třicet stupňů to ani není možné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková se připravuje na závod | Foto: Jan Pavlíček

Kolem oválu hamarské haly však můžete potkávat největší soupeřky a zkoumat, jakou mají formu. Martina Sáblíková se například zahleděla na Nizozemku Wüstovou. Bude právě ona zlobit při dvoudenním zápolení?

„Ve čtyřboji asi ne, ale určitě bude chtít obhájit svoji pozici na dlouhých tratích. To je i můj cíl, tak uvidíme. Minulý rok jsem tady jela 40, 28 sekundy, takže kdyby to bylo kolem tohoto času, tak bych byla spokojená, " říká Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková dnes v Hamaru o evropský titul ve víceboji

Po jediném včerejším tréninku, den před startem nejméně oblíbené pětistovky,  Martina kolem sebe rozdávala úsměv. Ten jí nezamrzl ani přitom, když si uvědomila, co vše  před zahájením víceboje ještě musí zvládnout:

Sáblíková: "nejdřív si musím vyprat"

„No, musím něco vyprat, abych měla čisté věci, potom si po obědě půjdu samozřejmě lehnout, pak mě asi trenér ještě namasíruje a pak nějaký strečink a cvičení na uvolnění zad, protože ta mám zablokovaná docela dost," svěřila se žena, která ovládla anketu o nejlepšího českého sportovce za uplynulý rok.

Dnes ale na odpočinek musí zapomenout. V Hamaru jí čeká tvrdá dřina. A také trenér Petr Novák, který od své svěřenkyně očekává medaili. „Uvidíme, co předvedou ty hlavní kandidátky na medaile. Podle mě jsou tři: Ireen Wüst, Martina a Daniela Anchütz. Těžko se mezi ně bude dostávat někdo další. Jestli Martina neztratí na Ireen Wüst víc než vteřinu, tak je ve hře i o zlato."

Ta zmíněná sekunda se samozřejmě váže k zahajovací pětistovce. Na evropském šampionátu se ale představí i další dva závodníci hájící české barvy - mezi muži Milan Sáblík a v ženách ještě Karolína Erbanová.

„Milan je ještě junior, tak mezi seniory velkou díru do světa neudělá. Měl by atakovat svoje osobní časy v Evropě. Co se týká Karolíny, myslím si, že nebude daleko od pódia na 500 metrů a celkově po třech tratích bych byl rád, kdyby byla do 14. místa, protože tím by si vyjela mistrovství světa," přeje si Petr Novák.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme