Martina Sáblíková má před olympijskou sezónou jasný cíl, vyléčit bolesti zad

Rychlobruslařka Martina Sáblíková svým soupeřkám doslova vypálila rybník. Po druhém místě na třech kilometrech ovládla na mistrovství světa v Soči závod na „pětce“. A to takovým stylem, že její největší rivalky jen koukaly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková po dojezdu trpěla... | Zdroj: ČTK

Druhou Ireene Wüstovou z Nizozemska, jednu z největších favoritek, porazila o více než osm sekund. Sezona tak dopadla pro dvojnásobnou olympijskou vítězku stejně skvěle jako ty předchozí.

A to i přes to, že už pár měsíců trápí pětadvacetiletou závodnici bolesti zad, které ji limitovaly hlavně při závodech na začátku roku. Až po skvělém vystoupení v Soči přesně specifikovala, v čem je vlastně problém.

„Nevím, jak to popsat, ale je to bolest, která jde od pánevní kosti přes zadek až do zadního stehna na levé straně. Takže to není nic příjemného. Ale není to tak hrozné, jako to bylo v lednu. Doufám, že se to podaří brzy odstranit, abych mohla začít trénovat na příští rok,“ konstatovala.

Přehrát

00:00 / 00:00

S rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou natáčel v Soči Štěpán Pokorný

Martině Sáblíkové se dařilo na stadionu, kde budou v roce 2014 zimní Hry. A úspěch v Adler aréně ji na olympiádu docela slušně naladil. Desetinásobná mistryně světa ale zůstává nohama na zemi.

„Bude to jiný rok, budeme zase všichni na startu, nebude se koukat na tohle, ale na čas, který kdo pojede. Ale samozřejmě jsem pozitivně naladěná, což je super,“ prohlásil jedna z nejlepších světových rychlobruslařek.

Po stříbrné medaili na třech kilometrech a obhajobě zlata na „pětce“ z minulého světového šampionátu v Herrenveenu musí ale Martina Sáblíková vyřešit bolavá záda. Takže rychlé řešení je po Soči samozřejmostí

„Na dvacátého mám naplánované lázně, nějaká cvičení a rehabilitace. Doufám, že mě z toho brzy dostanou. Udělám cokoli pro to, aby to bylo dobré,“ říká Martina Sáblíková.

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme