Martina Sáblíková na startu olympijské sezóny

Bojovat o medaili  na olympijských hrách ve Vancouveru. Takové ambice má před sebou česká rychlobruslařka Martina Sáblíková na startu nové sezony

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Jiří Hošek

Pětinásobná mistryně světa má přitom prý lepší formu, než ve stejném období loni. Alespoň to tvrdí trenér Petr Novák. A co na to vše říká sama Martina?

Martino, prozradila jste, že za měsíc začíná sezóna Světového poháru. Jak hodnotíte přípravu a jaká s ní byla spokojenost? A byla ta příprava v něčem odlišná než ty předchozí?

"Tak řekla bych, že ta příprava byla hodně podobná. Nevím, co se změnilo, ale zatím se cítím dobře a myslím že asi všichni z týmu a že výkonnost šla nahoru. A to je strašně důležité. A samozřejmě se strašně těším."

Trenér Novák prohlásil, že olympiáda by pro Vás mohla začít prakticky hned. Jak vy se na to díváte?

"Tak na tuhle otázku mám jednoduchou odpověď, protože je pro mě důležité to, jak se budu cítit na ledě. Teď je sice výkonnost vysoká, ale pokud se na ledě nenajdu a neskloubím techniku a tak dále, tak výkonnost půjde na půl plynu. Takže k té otázce se budu moci vyjádřit, až si na ten led stoupnu a projedu se."

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková na startu olympijské sezóny

Jak moc už máte v hlavě olympiádu?

"Už docela dost, protože se to nezadržitelně blíží, ale na druhou stranu je ještě dost času, takže je ještě pořád co vylepšovat."

Co je tedy třeba vylepšovat?

"To nevím, to se uvidí až na ledě, ale samozřejmě technika se musí pilovat. Fyzická kondice určitě také, protože přeci jenom olympiáda je až v polovině února."

Jaký bude Váš program do zahájení olympiády?

"Teď to bude samozřejmě hodně těžké, protože ze začátku až do 15. prosince se bude pohybovat po soustředěních a pak po světových pohárech. Ještě v lednu mě čeká Mistrovství evropy, ale potom budu mít měsíc a týden čas připravit se na tu první trať, což jsou 3 kilometry."

Medaili chci

Co tedy olympiáda a ambice, olympiáda a medaile?

"Tak když přivezu jakoukoliv medaili, pokud jí tedy přivezu, budu samozřejmě velmi spokojená, protože nerada bych odjela s prázdnou."

Cítíte, že vzhledem k tome, že od Vás každy bude očekávat medaili, budete pod velkým tlakem? Jak to vnímáte?

"Zatím se to snažím nepřipouštět, ale určitě až přijedu do místa dění, tak se to na mě asi trochu projeví. Uvidíme jak se s tím dokážu vypořádat, ale já doufám, že to společně všichni zvládneme. "

Vancouver a tamní hala, led, jak Vám svědčí?

"Moc jsem se na to ledě zatím nemohla moc projet. Jela jsem na tom sice dva závody, ale netrénovala jsem na tom. Uvídíme jak to udělají letos, ale loni byl ten led docela težšký."

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme