Martina Sáblíková získala na SP v Inzellu bronz

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila v závodě Světového poháru v Inzellu třetí místo v závodě na 3000 m. Rychlejší byly Nizozemky Ireen Wüstová a Diane Valkenburgová.

Martina Sáblíková na ME v Heerenveenu

Martina Sáblíková na ME v Heerenveenu | Zdroj: Reuters

Sáblíková si upevnila vedení v SP na dlouhých tratích, má nyní náskok 60 bodů před Němkou Stefanií Beckertovou, kterou dnes v přímém souboji v závěrečné rozjížďce porazila.

Dvojnásobná olympijská vítězka z Vancouveru Sáblíková měla v minulých týdnech problémy se zády a z preventivních důvodů zrušila start na mistrovství světa ve víceboji v Hamaru, které se koná příští týden.

Světový poháru v rychlobruslení v Inzellu (Německo):

Muži:

1500 m: 1. Juskov (Rus.) 1:46,07, 2. Brodka (Pol.) 1:46,09, 3. Hansen (USA) 1:46,14; ...divize B: Sáblík (ČR) diskvalifikován.
Průběžné pořadí (po 4 z 6 závodů): 1. Brodka 240 b., 2. Bökko (Nor.) 234, 3. Juskov 220.
Závod s hromadným startem: 1. Stroetinga (Niz.) 9:57,56, 2. Silovs (Lot.) -1,37, 3. Groeneveld (Niz.) -2,24; ...divize B: 4. Haselberger (ČR), 15. Sáblík.
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 4 závodů): 1. Stroetinga 225, 2. Groeneveld 202, 3. Bergsma (Niz.) 195, ...33. Haselberger 11.

Ženy:

3000 m: 1. Wüstová 4:02,23, 2. Valkenburgová (obě Niz.) 4:05,31, 3. Sáblíková (ČR) 4:05,41.
Průběžné pořadí (po 4 z 6 závodů): 1. Sáblíková 330, 2. Beckertová 270, 3. Pechsteinová (obě Něm.) 261.

mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít