Matura: Dvanácté místo na MS je úspěch. Komu se nelíbí, jeho problém

Skokan Jan Matura sice na mistrovství světa úplně nepotvrdil své postavení ze Světového poháru, ale se dvanáctým místem je spokojený. V italském Predazzu na něj dosáhl v závodu na středním můstku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Matura si na mistrovství světa doskočil pro dvanácté místo | Zdroj: ČTK

Stál kousek od dopadu můstků v Predazzu a měnil se ve sněhuláka. Jen ten klid k dokreslení alpské romantiky byste hledali marně. Po té ostatně Jan Matura ani netoužil a samotné sněžení ani měnící se vítr ho moc nezajímaly.

"Tak je to jedno s druhým samozřejmě, ale stopa byla vyfoukávaná, takže nájezdové rychlosti nebyly špatné. Aby byl výsledek někde na vrchu, muselo by se sejít úplně všechno," uvědomuje si Jan Matura.

Po prvním kole byl osmý, ale po druhém klesl na dvanácté. Za pohoršení si nespílal, i za takový výsledek byl rád.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Janem Maturou mluvil na MS v klasickém lyžování Tomáš Kohout

"Samozřejmě mám takový základ za sebou. Pro mě osobně je to úspěch být dvanáctý na mistrovství světa a komu se to nelíbí, to je jeho problém," pousmál se Jan Matura a tu svou poslední větu nemyslel nijak zle.

Proberme si několik čísel: Po prvním kole byl osmý, stejně jako je jeho pořadí ve Světovém poháru. Skončil dvanáctý, ale očekává víc od závodu na velkém můstku. Jak se v této řadě dá pokračovat?

"Tady ty kluci zepředu jsou strašně silní a vidíte, Kamil Stoch, který si na malý můstek věřil, udělal chybu a přišel o medaili. Nesmí se chybovat a pak jsou výsledky medailové. To je pořád dokola, je to sport," nedělá si s tím hlavu dvojnásobný vítěz závodu Světového poháru.

Pomohla mi změna pravidel i kombinézy, říká Matura

Před dvěma roky se na mistrovství světa v Oslu trápil, trenér ho ani nenominoval do závodu na středním můstku a ti dva se následně neměli v lásce. Letos ovšem skáče Jan Matura diametrálně odlišná umístění.

"Trošku mi pomohla změna pravidel, která mě posunula výš v pořadí, i materiál. Sešlo se všechno, kombinézy i lyže, a když tyhle věci fungují, tak není problém se srovnávat s těmi nejlepšími," říká Jan Matura.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme