Matura je rád, že se rozloučil se sezonou povedeným skokem. Koudelkovi už chybí síly

Na světě je jen osm zemí, které dokážou postavit tým skokanů na lyžích do leteckého závodu družstev. Ukázalo se to dnes v Planici, kde triumfovali domácí Slovinci. Češi skončili v závodu zkráceném kvůli sílícímu větru jen na jedno kolo právě na posledním 8. místě. A pro tři z nich to byl i poslední skok v sezóně. V neděli se představí už pouze Roman Koudelka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan Jan Matura při závodu Turné v Innsbrucku (archivní foto) | Zdroj: Reuters

Jan Matura nefiguruje v elitní třicítce Světového poháru, přesto z Čechů v soutěži družstev předvedl nejdelší let - 211 metrů.

„Jsem rád, že jsem sezonu zakončil povedeným skokem. Konec pro mě byl pozitivní, takže i příprava začne líp, s větší motivací."

Přehrát

00:00 / 00:00

Závod družstev rozebíral pod mamutím můstkem v Planici s Janem Maturou a Romanem Koudelkou reportér Tomáš Kohout

„Kluci dělali, co mohli. Tím, že foukal vítr, se měnily podmínky a bylo to složité. Škoda, že to nevyšlo o dva body s Finskem, ale to se nedá nic dělat," okomentoval těsný rozdíl Matura.

Nejhůře hodnocený pokus celého závodu si připsal Roman Koudelka. „Mám tu problém s nájezdovým postavením. Strašně se houpu a někdy to vyjde, jindy ne. Ale tohle nebylo jen větrem. Kdybych udělal dobrý skok, musím aspoň 190 skočit. Štve mě, že jsem si to vybral zrovna do družstev," zalitoval.

Slovinští skokani ovládli v Planici i týmovou soutěž, Češi skončili poslední

Číst článek

Druhé kolo už se kvůli velkému větru neskákalo. „Nedá se nic dělat. Podmínky byly už docela nebezpečné, foukalo kolem 5 metrů, to už je na ‚mamuta' docela dost. Myslím, že to bylo rozumné řešení a já to holt neovlivním," uznal Roman Koudelka.

„Je to škoda, protože atmosféra je skvělá, přišlo neskutečné množství lidí, ale jak říkal Roman, pět metrů je strašně moc," doplnil Matura.

Let za hranici 211 metrů si Matura užil. „Je to fantastické. Během těch osmi devíti vteřin zažívám pocity, kvůli kterým skoky na lyžích dělám. V tu chvíli mám pocit, že opravdu letím,“ liboval si.

Roman Koudelka přiznal, že po úspěšné, ale i dlouhé sezoně nemá v Planici už z čeho brát.

„Skákal jsem dobře od začátku léta až do mistrovství světa, které už bylo na hraně. Posledních 14 dní pro mě bylo už dlouhých. Věřím, že kdybych skákal dobře jako na začátku zimy, tak si lety tady užiju,“ dodal.

Tomáš Kohout, Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme