Mexická vlna i pro soupeře. Rychlobruslařky nadchla atmosféra v Heerenveenu

Česká výprava veze z mistrovství Evropy v rychlobruslení dvě medaile. K výborným výkonům, nejen českých reprezentantek, pomohla i fantastická atmosféra, která v Nizozemsku při šampionátu panovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nizozemci povzbuzovali Martinu Sáblíkovou i při rozbruslení | Foto: Petr Kadeřábek | Zdroj: Český rozhlas

Každého závodníka podporovalo zaplněné hlediště haly Tialf po celou dobu šampionátu. Kroužící rychlobruslaře po dráze doprovázel hlasité povzbuzování, ve většině případů i mexická vlna.

„V Holandsku je to úplně o něčem jiném. Když vejde do haly, nemůže jít na start nenatěšený. Atmosféra je úžasný, diváci tleskají už na startu a mexická vlna před pětkou mi dodala tolik síly,“ rozplývá se Martina Sáblíková nad atmosférou šampionátu v Nizozemsku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Heerenveen, rychlobruslařský ráj. Atmosféru sledoval reportér ČRo Petr Kadeřábek

Diváci se ale bavili i v přestávkách mezi jednotlivými závody. Fanoušky obcházela kapela a oranžová vlna na tribunách se vlnila v rytmu hudby.

„Pro nás je to stejně velký sport jako fotbal. Ano fotbal je možná sledovanější, ale třeba tento víkend je rychlobruslení v Holandsku sportem číslo jedna,“ vysvětluje Ilka van Develtová z nizozemské televize NOS.

„Vidíte to sám, jak jsou tribuny plné, všude samá oranžová a velmi sledované jsou závody i v televizi a rádiu. Ten zájem o šampionát je obrovský, každý u toho chce být, každý se chce dotknout tohohle sportu,“ dodává novinářka.

Erbanová se do Nizozemska přestěhovala

Na vlastní kůži si podmínky v Nizozemsku už tři roky osahává i překvapivá medailistka ze šampionátu Karolína Erbanová, která právě v Herenveenu žije a trénuje v místním sprinterském týmu.

„Jsem tu už víceméně doma, trénuji tu každý den. Bydlím asi pět minut na kole odsud, takže po tréninku jedu hned domů. Teď tu máme novou rozcvičovací halu, z týmu a lidí okolo jsem si vybudovala domov,“ říká Karolína Erbanová.

„Líbí se mi, že se pořád učím o bruslení. Dostanete se do styku s hodně trenéry a bruslaři. Teď jsem třeba v týmu s Jorien ter Morsovou. Člověk si od nich vezme to, co si myslí, že se mu hodí. Nebyla jsem z té změny nadšená, ale teď je to dobré,“ pochvaluje si své rozhodnutí přestěhovat se do země rychlobruslení zaslíbené mistryně světa.

Vyhlášení vítězky sprinterského víceboje - Karolíny Erbanové | Foto: Petr Kadeřábek

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme