Mezi světovou snowboardovou elitu patří i tři mladé Češky

Tři mladé dámy se v poslední době postaraly o to, aby se do povědomí lidí stále více dostával snowboarding. A to díky úspěchům, které v poslední době mají. Čeští fanoušci se o víkendu dočkají jedné z nich, konkrétně Šárky Pančochové, která se představí na závodu Světového poháru Quiksilver Snowjam ve Špindlerově mlýně jako jedna z největších hvězd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojnásobná juniorská mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká

Dvojnásobná juniorská mistryně světa ve snowboardingu Ester Ledecká | Zdroj: ČTK

Šárka Pančochová zažívá nejlepší sezonu v kariéře. Ve dvaadvaceti letech vyhrála díky výkonům v u-rampě a slopstylu seriál World Snowbaord Tour a ve slopestylu byla druhá na prestižních X-Games v Aspenu.

„X-Games je hodně velký závod v Americe, kde ten závod pouštějí živě na ESPN, ten závod má úplně jiný charakter, má to úplně jinou atmosféru. V Americe je to nejvíce medializovaný, víceméně extrémní závod. To mi dalo do sezony hodně,“ říká sympatická závodnice, která dokáže na skokáncích ve slopstylu a u-rampě vynikající triky.

Přehrát

00:00 / 00:00

České snowboardistky dělají České republice ve světě zvučné jméno

Bez těch se obejdou další dvě disciplíny, kde je hlavním náčiním prkno. O snowboardkrosařce Evě Samkové se hodně mluvilo už v minulosti a to, že je jedna z nejlepších na světě, potvrzuje i letos. Daří se jí ve Světovém poháru a hlavně, potřetí v kariéře vyhrála juniorský světový šampionát.

Nejlepší trojici českých snowboardistek završuje teprve sedmnáctiletá Ester Ledecká. V tureckém Erzurumu se jí dařilo ještě více než Evě Samkové. Po slalomu vyhrála i paralelní obří slalom. Zajímavostí je, že dcera zpěváka Janka Ledeckého je v uvozovkách obojživelník, jezdí totiž jak na prkně, tak na lyžích a o tom, který sport bude v budoucnu preferovat, zatím rozhodnuto vůbec nemá.

„Určitě to budu pořád dělit. Baví mě obojí a zatím to neřeším. Uvidíme, ono se to snad nějak rozdělí samo,“ říká Ester Ledecká, která letos upřednostnila prkno hlavně proto, aby se přiblížila účasti na olympijských hrách v Soči, což se jí nejspíš podaří. A co říká na to, že se zařadila po bok ne zas tak starších, ale rozhodně zkušenějších kolegyň? „Myslím si, že holky to skvěle táhnou a jsem strašně ráda, že mě k nim přiřazujete, protože je to hrozná čest,“ dodává Ester Ledecká.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme