Michal Březina pokazil volnou jízdu. Na krasobruslařském ME skončil 10.

Krasobruslař Michal Březina svou druhou medaili z krasobruslařského mistrovství Evropy nezískal. Na bratislavském ledě nevyužil třetí místo z krátkého programu, pokazil volnou jízdu a skončil daleko za stupni vítězů. Po dvou pádech a dalších nepodařených skocích skončil desátý.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Březina při volné jízdě dvakrát spadl

Michal Březina při volné jízdě dvakrát spadl | Zdroj: Reuters

Michal Březina vjel na led bratislavské haly jako úplně poslední a začal svou volnou jízdu trojitým axelem s výpadem a trojitým toeloopem. Pak ale přišel pád po čtverném salchowu.

Ten samý skok se českému skokanovi v jasně červeném kostýmu nepovedl ani na začátku druhé časti jízdy a skokanské trápení pokračovalo až do samého konce. Za 127 a půl bodu Michal Březina pouze uzavřel první desítku, což je jeho nejhorší umístnění na ME v kariéře.

O mistrovi Evropy bylo v té době dávno rozhodnuto. Španěl Javier Fernández měl obrovský náskok už z krátkého programu a i ve volné jízdě nadchl bratislavskou halu dvěma povedenými čtvernými skoky.

Překvapivě se mu nepovedl trojitý axel, ani pád mu ale nesebral čtvrtý titul mistra Evropy v řadě. Jako první Evropan získal za volnou jízdu více než 200 bodů, konkrétně 200,23. Celkově překonal třísetbodovou hranici.

Nepovedený Březinův volný program pomohl ke stříbru Izraelci Alexeji Byčenkovi, bronz získal Rus Maxim Kovtun.

Ve velkém stylu se s mistrovstvím Evropy rozloučil Francout Florent Amodio, který se bezchybným volným programem dostal z osmého místa až na čtvrté.

Druhý český reprezentant ve startovním poli, 17letý Jiří Bělohradský, se na úvod blýskl povedenou kombinací trojitého flipa a toeloopa, po chvilce ale následovat pád u trojitého rittbergera. Při své premiéře na ME uzavřel druhou dvacítku.

Začala také soutěž tanečních párů. Česká dvojice Cortney Masourová, Michal Češka si na úvod v krátkém tanci vytvořili bodové maximum a do sobotní druhé části soutěže postupují jako čtrnáctí.

Mistrovství Evropy v krasobruslení v Bratislavě:
Muži - konečné pořadí:
1. Fernández (Šp.) 302,77, 2. Byčenko (Izr.) 242,56, 3. Kovtun (Rus.) 242,21, 4. Amodio (Fr.) 240,96, 5. Koljada (Rus.) 236,58, 6. Righini (It.) 236,36, ...10. Březina 211,81, 20. Bělohradský (oba ČR) 168,57.

Taneční páry - krátký tanec:
1. Cappelliniová, Lanotte (It.) 72,31, 2. Papadakisová, Cizeron (Fr.) 70,74, 3. Bobrovová, Solovjev 68,71, 4. Sinicinová, Kacalapov 68,33, 5. Stěpanovová, Bukin (všichni Rus.) 66,65, 6. Guignardová, Fabbri (It.) 64,87, ...14. Mansourová, Češka (ČR) 54,97.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme