Michal Šlesinger jedenáctý ve sprintu Světového poháru

Český biatlonista Michal Šlesinger obsadil jedenácté místo ve sprintu Světového poháru v americkém Presque Isle. Jaroslav Soukup skončil na dvaatřicátém místě, Tomáš Holubec pokazil střelbu a v cíli byl až osmašedesátý.

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Vítězem sprinterského závodu se stal Arnd Peiffer z Německa, který na střelnici ani jednou nechyboval. Na stupně vítězů se dostali ještě druhý Francouz Martin Fourcade, který za vítězem zaostal o pouhých šestnáct setin sekundy. Třetí příčku obsadil Rus Čerezov.

Šlesinger si může polepšit v nedělní stíhačce, do které vyrazí se ztrátou jedné minuty a třiadvaceti vteřin na první Peiffera. V průběžném pořadí Světového poháru je v čele stále Bö ze Švédska, před Norem Svendsenem, třetí je Fourcade z Francie.

Závod Světového poháru v biatlonu v Presque Isle (USA):

Muži - sprint na 10 km: 1. Peiffer (Něm.) 25:28,8 (0 tr. kol), 2. M. Fourcade (Fr.) -15,9 (1), 3. Čerezov (Rus.) -36,4 (0), 4. Bö (Nor.) -45,9 (1), 5. Bergman (Švéd.) -53,2 (1), 6. Windisch (It.) -1:04,0 (0), 7. Stephan (Něm.) -1:08,8 (0), 8. Hofer (It.) -1:11,7 (2), 9. Boeuf (Fr.) -1:13,5 (1), 10. Sedněv (Ukr.) -1:16,8 (1), 11. Šlesingr -1:23,7 (2), ...32. Soukup -2:10,1 (3), 68. Holubec (všichni ČR) -3:49,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. Bö 641 b., 2. Svendsen (Nor.) 592, 3. M. Fourcade 531, 4. Greis (Něm.) 485, 5. Peiffer 432, 6. Čerezov 408, ...18. Šlesingr 271, 36. Soukup 129, 47. Moravec 89, 53. Holubec 66, 65. Vítek (všichni ČR) 31.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít