Minulou sezonu si platil sám, teď je Dušan Kožíšek zpět v klubu i v reprezentaci

Běžec na lyžích Dušan Kožíšek je zpět v reprezentačním družstvu. Připravuje se na příští sezonu, ve které chce potvrdit skvělé výsledky z uplynulého ročníku, ve kterém byl třetím nejúspěšnějším Čechem ve Světovém poháru, přestože měl do té doby rozepře s vedením liberecké Dukly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžař Dušan Kožíšek je znovu v liberecké Dukle (archivní foto) | Foto: archiv Dušana Kožíška

„Myslím, že mě různé aféry trošku zmedializovaly, i výsledky bylo dost dobré, pro mě určitě uspokojující. S minulou sezonou jsem spokojený a doufám, že se mi podaří na ni navázat,“ říká sebevědomě Dušan Kožíšek.

Sebevědomí je na místě. Před rokem se stal v reprezentačním družstvu nechtěným a skončil také v liberecké Dukle. Jenže právě to ho motivovalo k lepším výsledkům. Sezona se 32letému běžci povedla na výbornou, a tak je znovu libereckým i reprezentačním závodníkem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Minulá sezona se Dušanu Kožíškovi povedla a vrátil se do Dukly Liberec i reprezentace

„Snažil jsem se najít nějaký kompromis i z finančních důvodů. Loňskou sezonu jsem si hradil ze svého, takže pokud jsem chtěl v letošní sezoně nějaké zabezpečení, byla podmínka, že musím na soustředění,“ vysvětluje Kožíšek, jak se znovu připojil k týmu.

Zprvu byl trochu na vážkách, jestli znovu měnit to, co v zimě fungovalo, a nezůstat spíše tréninkovým vlkem samotářem. Kompromis ale našel a už je v plné přípravě na příští sezonu Světového poháru.

„Mám rád kolečkové lyže a delší výlety, když člověk jede po silnici nebo cyklostezce. Když se to neopakuje a nemusím nikde kroužit jako ve Vesci. Všechno ostatní moc rád nemám,“ pousmál se Dušan Kožíšek s tím, že už se těší, až bude mít letní dřinu za sebou.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme