Místo přesunu volno. V Bavorsku vadí biatlonistům jen hluboký sníh

Po víkendových závodech Světového poháru obyčejně biatlonisté tráví pondělky na cestách, aby se přesunuli do dějiště dalších klání. Teď se nikam stěhovat nemusejí, v tomhle týdnu budou stejně jako v minulém závodit v německém Ruhpoldingu. A minimálně čeští závodníci nelitují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová už se dvakrát umístila na stupních vítězů, další závody přitom absolvuje znovu v Ruhpoldingu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Každý den cesty nám ubírá síly, které potřebujeme k regeneraci do dalších závodů. To, že tu zůstaneme, je pro nás jen pozitivní,“ pochvaluje si Gabriela Soukalová a i další čeští biatlonisté potvrzují, že několik hodin v autě si opravdu rádi odpustí.

Dnešek mají místo toho volný a můžou si dělat, co sami uznají za vhodné. „Bude to nějaká masáž a vyjetí,“ plánuje Veronika Vítková. „Jen spát a jíst. To je tak nějak všechno,“ směje se při pomyšlení na volno Ondřej Moravec.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté se nestěhují, i na další závody zůstávají v Ruhpoldingu. Vydá se za nimi i reportér ČRo Jan Suchan

Druhý muž nedělního závodu s hromadným startem se trochu bojí jen toho, že budou biatlonisté dál bojovat s ne zrovna oblíbeným hlubokým sněhem.

„Mám takový pocit, že má být teplo a pak zase sněžit. Myslím, že se tu ještě máme na co těšit,“ zná předpověď počasí čerstvý otec Moravec.

Závodit dva týdny za sebou na jednom místě, to je v poslední době pro biatlonisty ve Světovém poháru skutečně vzácnost, kterou jim teď umožnil nedostatek sněhu v Oberhofu. Něco podobného se naposledy stalo před čtyřmi lety v Hochfilzenu.

Ale třeba dnešní trenér a tehdejší závodník Zdeněk Vítek vzpomíná, jak v prosinci 2000 hostila italská Anterselva hned tři díly elitního seriálu za sebou.

Biatlonisté zažili nejúspěšnější podnik sezony. A zůstávají v Ruhpoldingu

Číst článek

„Tehdy se nám dařilo. Byli jsme schopní vyhrát štafetu, byli jsme první a druzí, já tam vyhrál hned první závod. Z toho pak není ponorka, to se pak jezdí dobře. Když se bude dařit, každý tam chce zůstat. Když se nedaří, tak co nejrychleji pryč,“ usmívá se trenér.

I podle téhle logiky musejí být Češi vděční za setrvání v Bavorsku, protože právě tady se jim v téhle sezóně dařilo zatím nejvíc. Gabriela Soukalová, Ondřej Moravec a Michal Šlesingr tu o uplynulém prodlouženém víkendu celkem čtyřikrát stáli na stupních vítězů.

K tomu čeští biatlonisté přidali ještě šest umístění v elitní desítce. Navázat na to zkusí od středy do neděle při dalších šesti závodech.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme