Místo skluzu záběr do pedálu. Biatlonisté poměřili síly při mistrovství republiky na horských kolech

V letních měsících logicky není tolik slyšet o českých biatlonistech, rozhodně to ale není tím, že by členové úspěšného reprezentačního družstva zaháleli. Naopak, už nějaký čas tvrdě trénují, připravují se na následující zimní sezónu a v sobotu si v jabloneckých Břízkách dokonce poprvé zazávodili při republikovém mistrovství na horských kolech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Kuzma

Pavel Kuzma | Foto: Mirek Matějec

Na sluneční výhni je zcela jistě přes 30 stupňů Celsia, lyže českých biatlonistů i vosky a parafíny jejich servismanů jsou dávno uloženy kdesi ve skladech. Před červnovým mistrovstvím republiky stačilo popadnout horské kolo, nahustit pláště a vyrazit na trať.

V tu chvíli dokonce bez malorážky, protože tu měl každý ze závodníků připravenou až ve stojanu u střelnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonisté vyjeli závodit na horských kolech. Výsledky nepřeceňují

„Opřel jsem si kolo, vzal zbraň na záda, přiběhl ke stavu, odstřílel, zase vzal zbraň na záda, oběhl kužel, odložil zbraň a vzal kolo. Na konci střelnice jsou stříšky a teprve od nich se dá znovu nasednout na kolo,“ popisoval Jaroslav Soukup pravidla tohoto netradičního biatlonového vydání.

Právě Soukup si v mužské kategorii počínal ze všech nejlépe, za sebou nechal reprezentační kolegy Michala Šlesingra a Ondřeje Moravce. Ten ale sobotním výsledkům velkou váhu nepřikládá.

„Vůbec. Mistrovský závod to je, ale vůbec nic to neznamená. Kolikrát tady člověk uspěje a pak se mu nedaří. Z tohohle závodu bych s prominutím nestřílel,“ usmívá se mistr světa i olympijský medailista Ondřej Moravec.

Zatímco v zimě na závodech Světového poháru závodníci okamžitě po projetí cílem rozepnou vázání, sundají lyže a spěchají pro teplé oblečení, v tomhle případě po dojezdu slezou z kola a hledají nebližší stín.

 

Dnes letos poprvé v plném nasazení,ta střelba určitě pažbou nebyla ;-) Díky Foxartu!!!Je dokonalá...

Posted by Ondřej Moravec on 13. červen 2015

„V tom vedru to byl velký odtučňovák. Bylo to opravdu náročné. Na druhou stranu si to všichni určitě rádi vyzkoušíme. Já mám kolo hodně ráda,“ nestěžuje si Gabriela Soukalová.

„Kolo je o něčem jiném. Zabírají jenom nohy, kdyžto na lyžích si můžeme pomoct i rukama. Počasí nepomohlo ničemu a odpovídala tomu i moje střelba, úplně jsem se rozklepala. Jak se mi zakyselovaly postupně nohy, tak to bylo hodně těžké,“ přiznává celkově třetí Veronika Vítková, kterou tentokrát porazila vítězka Jitka Landová. Druhá skončila Gabriela Soukalová.

David Nyč, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme