Mladí krasobruslaři si splnili sen, potkali idoly a skončili sedmí

Sedmou příčku obsadila česká sportovní dvojice Klára Kadlecová - Petr Bidař na právě probíhajícím mistrovství Evropy v krasobruslení. Zmíněné umístění české dvojice je přitom o to cennější, že věkem patří tento pár stále mezi juniory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krasobruslařská dvojice Klára Kadlecová - Petr Bidař | Foto: Michal Jurman

Kdo neustále nadává na dnešní mládež, tomu bude Kadlecová s Bidařem pravděpodobně velkým trnem v oku. Krasobruslařskému "Mirku Dušínovi" a "Sněhurce" je dohromady 34 let a Kadlecová je přitom v patnácti vůbec nejmladší účastnicí evropského šampionátu.

"Na to ani nemyslím, snažím se předvést, jako by mi bylo dvacet - to nejlepší, co umím," říká Kadlecová, jejíž snažení s Bidařem pozorně při rozcvičení sledovali na obrazovce i největší hvězdy a nakonec i noví evropští šampióni Savchenková se Szolkowym. Petr Bidař si přitom právě soutěžním setkáním s touto dvojící splnil jeden ze svých snů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mladí krasobruslaři si splnili sen, potkali idoly a skončili sedmí

"Je to hezké. Ještě než jsem začal dělat tuhle disciplínu, tak jsem na ně koukal a říkal si, že bych je rád viděl naživo. Když jsme spolu na tréninku nebo v rozjížďce, tak je to super pocit," zasnívá se.

Savchenková se Szolkowym své kvality prokázali a i přes problémy ve volné jízdě prodloužili v Bernu svoji neporazitelnost v této sezoně.

Mladíci navázali na svého trenéra

Zajímavý zápis do historie alespoň českého krasobruslení si připsali ale i Kadlecová s Bidařem. Ti se totiž po dlouhých sedmi letech stali první sportovní dvojicí ze srdce Evropy, která se na šampionátu starého kontinentu dostala mezi nejlepší desítku. Naposledy se to v Budapešti 2004 podařilo páru Beránková-Dlabola. Právě Otto Dlabola nyní u Kadlecové s Bidařem působí v roli konzultanta.

"Hrozně nás to těší, že jsme nástupci pana trenéra," kývá hlavou devatenáctiletý Bidař. Velkou budoucnost těmto českým teenagerům přitom předpovídá i samotný Dlabola.

"Já s nimi vycházím velice dobře. Oba jsou velmi pracovití, a toho si na nich cením, je radost s nimi pracovat. Teď je čeká mistrovství světa juniorů v Soulu, což je pro ně vrchol sezony. Uvidíme, jak tam dopadnou," poukazuje Dlabola na nejbližší program mladého českého sportovního páru.

I Soul může být další stanicí v přerodu ze zatím neznámé dvojice v pár dosahující časem třeba i kvalit Savchenkové se Szolkowym.

Jan Suchan, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme