Moravcova zbraň je po pádu na kusy. Tým zkusí pažbu slepit, nebo přiveze náhradní

Ondřej Moravec dojlel stíhací závod v Novém Městě na Moravě mezi posledními. Příčinou ale nebyl špatný výkon, ale pád a mizerná střelba s náhradní zbraní. Český tým nyní musí narychlo řešit, s jakou malorážkou Moravec zítra odstartuje do stíhacího závodu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec při pádu. Závodníkovi se nic nestalo, ale zničl pažbu zbraně | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Ve sjezdu v závěru druhého kola podle svých slov příliš „zahranil“ lyží za zmrzlé plotně a upadl. Ondřej Moravcovi se nic nestalo, ale pažba jeho malorážky byla na tři kusy. Před střelbou sice dostal náhradní zbraň, jenže minul s ní všech pět terčů a bylo po závodě.

Trať nebyla v dobrém stavu, plotny byly ve výjezdech i ve sjezdech. Mezi závodníky panovala nervozita. V zatáčkách nad tubusy jsem měl problémy v každém kole a jednou jsem to neustál," řekl po závodě serveru iSport.cz Ondřej Moravec Moravec.

Byl hodně naštvaný, po závodě ani neprošel mixzónou pro novináře, ale kvůli zaplněné Vysočina Aréně nechtěl závod vzdát.

Jsem roztržitá, netrefím ani stodolu, lituje Koukalová trestných kol při stíhačce

Číst článek

„Říkal, že se to před diváky nedalo zabalit. Věděl, že není šance, ale když viděl, že stojku dal slušně, tak atmosféra byla tak úžasná, že se to nedalo vzdát,“ vysvětlil Českému rozhlasu trenér reprezentace Ondřej Rybář.

Fanoušci ve zbytku závodu skandovali Moravcovo jméno a na cílové rovince ho oslavovali, jako by závod vyhrál. Přitom dojel padesátý.

Náhradní malorážka mu nevyhovovala. Každý ze závodníků potřebuje mít zbraň speciálně nastavenou pro sebe a především Moravec s ní musí při nástřelu hodně pracovat. Náhradní zbraň byla univerzální pro případ nouze. Každý tým má k dispozici pouze jednu pro všechny závodníky.

V záloze je medailová puška ze Soči

„Rezerva je pro pět kluků. Každý si to potřebuje upravit na sebe. Nikdy to ideálně neseřídíte. Bylo by potřeba cvaknout ještě víc. To je takový úděl ‚univerzálu‘,‘ zalitoval Ondřej Rybář.

Zítra Ondřeje Moravce čeká závod s hromadným startem a zatím se neví, s jakou zbraní do něj nastoupí. Český tým sesbíral zbytky původní pažby a pokusí se jí během noci spravit.

Pokud by to nešlo, do Nového Města by se narychlo přivezla zbraň, se kterou závodil na ZOH v Soči v roce 2014. Tam získal tři cenné kovy, mimo jiné i bronz právě ze závodu s hromadným startem.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme