Moravec dojel ve sprintu ve Francii 2., Soukalová 4. a udržela si vedení v SP

Biatlonistce Gabriele Soukalové ve Světovém poháru těsně unikly další stupně vítězů. Ve sprintu ve francouzském Le Grand Bornand skončila čtvrtá, o sekundu a sedm desetin za třetí Ukrajinkou Valj Semerenkovou. Na první Švýcarku Gasparinovou ztratila 13 sekund. To Ondřej Moravec se na stupně vítězů dostal, když ve sprintu skončil i díky přesné střelbě druhý.

BIatlonistka Gabriela Soukalová během úvodního závodu Světového poháru ve švédském Oestersundu | Zdroj: Reuters

O lepší výsledek připravila Soukalovou jedna chyba na střelbě vestoje. I tak se ale udržela v čele celkového pořadí Světového poháru. Bodovaly ještě další dvě Češky, Veronika Vítková obsadila 17. a Eva Puskarčíková 25. místo.

Gabriela Soukalová po čisté střelbě vleže vedla a i s jednou chybou vestoje si velmi dobrým během vytvořila nadějnou pozici do stíhacího závodu. Do něj z českého týmu nepostoupila jen Lucie Charvátová, která skončila se třemi trestnými okruhy sedmdesátá.

00:00 / 00:00

Gabriela Soukalová mluvila ve vysílánní Radiožurnálu po 4. místě ve sprintu

„Vzhledem k tomu, že je 4. místo jedním z mých nejlepších výsledků, tak jsem velmi spokojena. Naopak jsem ráda, že jsem tu stojku odstřílela jen s jednou chybou, protože vím, že jsem schopna tam udělat ještě víc chyb,“ říkala po závodě Gabriela Soukalová.

Kromě nadějné pozice do stíhačky si Soukalová udržela vedení v celkovém pořadí Světového poháru, Vítková se posunula na páté místo.

Ondřej Moravec skončil ve sprintu na druhém místě, což je pro něj nejlepší výsledek v sezoně. Vyhrál Nor Johannes Thingnes Bö, který porazil Moravce o 32,9 sekundy.

Závody SP v biatlonu (Francie):
Ženy - sprint 7,5 km: 1. Gasparinová (Švýc.) 20:51,4 (0 tr. okruhů), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -8,3 (1), 3. Valj Semerenková (Ukr.) -11,5 (1), 4. Soukalová (ČR) -13,2 (1), 5. Viluchinová (Rus.) -19,3 (0), 6. Preussová -25,4 (0) a Hildebrandová (obě Něm.) -25,4 (0), 8. Pidhrušná (Ukr.) -26,2, 9. Palkaová (Pol.) -27,1 (0), 10. Dahlmeierová (Něm.) -27,3 (0), ...17. Vítková -42,0 (1), 25. Puskarčíková -57,7 (0), 70. Charvatová (všechny ČR) -2:29,6 (3)

Průběžné pořadí SP (po 5 z 21 závodů): 1. Soukalová 191 b., 2. Gasparinová 179, 3. Starychová 171, 4. Zajcevová (obě Rus.) 153, 5. Vítková 151, 6. Valj Semerenková 148, ...46. Puskarčíková 24, 48. Tomešová (ČR) 21

Muži - sprint 10 km: 1. J. Bö (Nor.) 22:06,7 (0), 2. Moravec (ČR) -32,9 (0), 3. M. Fourcade (Fr.) -37,1 (1), 4. Malyško (Rus.) -39,7 (0), 5. Schempp (Něm.) -40,6 (0), 6. Mesotitsch (Rak.) -41,9 (0), 7. Hofer (It.) -42,8 (1), 8. Lindström (Švéd.) -46,7 (1), 9. Lesser (Něm.) -47,8 (0), 10. Šipulin (Rus.) -49,4 (1), ...24. Krčmář -1:18,2 (0), 52. Soukup -2:07,1 (3), 62. Kristejn (všichni ČR) -2:21,7 (1)

Průběžné pořadí (po 5 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 282, 2. Eder (Rak.) 149, 3. Svendsen (Nor.) 143, 4. Usťugov (Rus.) 133, 5. Lindström 128, 6. Björndalen (Nor.) 127, ...22. Moravec 94, 49. Soukup 27, 55. Krčmář 17, 70. Krupčík (ČR) 3

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít