Moravec: Dvakrát bramborová je o ničem

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil v posledním závodu mistrovství světa jednu z nejméně záviděníhodných pozic. V závodu s hromadným startem skončil čtvrtý. A musíme podotknout, že znovu čtvrtý. Na rozdíl od vytrvalostního závodu ho tentokrát dělily od bronzu jen tři sekundy, ale o to větší byl jeho smutek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec v cíli usměvavý, ale přesto trochu naštvaný

Ondřej Moravec v cíli usměvavý, ale přesto trochu naštvaný | Zdroj: ČTK

Dneska mě to mrzí snad ještě víc než ve vytrvalostním závodě. Být dvakrát čtvrtý o takový kousek ... Cítil jsem se dobře, medaile by byla odměna za výkony. Dvakrát bramborová je o ničem.

Když jste odjížděl po poslední střelbě s minimální ztrátou, tak to vypadalo, že vzhledem k vaší běžecké formě v Novém Městě je medaile skoro jistá. Co se tam stalo?

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Suchan a jeho otázky k Ondřeji Moravcovi, který nejprve líčí své zklamání

Ono to nebylo zas takový kousek. Vybíhal jsem jako šestý, Švéd přede mnou udělal taktickou chybu, nechal si soupeře kousek odjet, já zůstal za ním a pak ho pracně předjížděl. Ten vláček mi kousek cuknul a strašně špatně se to stahuje.

Chyběly vám síly vydané na trestném okruhu nebo v předchozích závodech?

To ne, z důvodu předchozího závodu určitě ne. Spíše jsem po střelbách měl pokaždé deset sekund, kdy jsem je musel dojíždět. Tam jsem nějaké síly ztratil, možná proto to v závěru nevyšlo.

Věříte, že se někdy té individuální medaile dočkáte?

Doufám, že ano. Tolikrát jsem blízko a pak se 'odstřelím', teď zase. Je to trochu hořká pilulka, moc lidí se nenarodilo jako mistři světa. Musím vydržet a doufat, že se na mě příští rok na olympiádě usměje štěstí.

V jakém smyslu 'usměje'? V medailovém?

Olympiáda je zase něco jiného než MS. Nemyslím si, že tam na nás bude takový tlak, ale je to důležitý závod. Ale když se zadaří a budu mít den, tak medaile není nereálná.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme