Moravec si veze z Ruhpoldingu ze závodu s hromadným startem druhé místo

Český biatlonista Ondřej Moravec navázal ve Světovém poháru na sobotní úspěchy krajanů Michala Šlesingra a Gabriely Soukalové a v závodě s hromadným startem skončil druhý. V německém Ruhpoldingu byl rychlejší jen Francouz Martin Fourcade.

Z českých biatlonistů se dnes nejlépe umístil Ondřej Moravec

Z českých biatlonistů se dnes nejlépe umístil Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ondřej Moravec se letos poprvé ve Světovém poháru podíval na stupně vítězů. Český biatlonista v závodě s hromadným startem na patnáct kilometrů dojel druhý.

Na Francouze Martina Fourcadea, vítěze závěrečného mužského klání víkendu v německém Ruhpoldingu, ztratil třináct vteřin a sedm desetin.

Jako jediný z třiceti startujících závodníků měl Moravec stoprocentní úspěšnost na střelnici. Po první střelbě byl čtvrtý, z následujících dvou položek už ale odjížděl jako první.

Závěrečnou stojku opustil Moravec za Martinem Fourcadem, ovšem díky třem chybám Nora Emila Svendsena, který musel odkroužit 450 metrů na trestném kole, měl prakticky jistou druhou pozici.

To Michal Šlesingr svůj sobotní bronz ze stíhačky nenapodobil. Na střelnici dvakrát minul a cílem projel jako sedmnáctý. Michal Krčmář se s třemi chybami na druhé položce a jedním nezasaženým terčem na položce třetí umístil na sedmadvacáté příčce.

Závod žen s hromadným startem na dvanáct a půl kilometru, v němž se objeví Gabriela Soukalová, Veronika Vítková, Eva Puskarčíková a Lucie Charvátová, začne v Ruhpoldingu ve 14:45.

Gratulujeme Ondřej Moravec k druhému místu v dnešním masáku v Ruhpoldingu! Šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář to při nástřelu předpovídal :-))

Posted by Český biatlon on Sunday, 10 January 2016

Závody SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 34:07,2 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) +13,7 (0), 3. T. Bö (Nor.) +29,7 (3), 4. Pidručnyj (Ukr.) +31,4 (2), 5. Peiffer (Něm.) +33,3 (1), 6. S. Fourcade (Fr.) +36,9 (1), 7. Garaničev (Rus.) +38,4 (2), 8. Fillon Maillet (Fr.) +46,4 (2), 9. Rastorgujevs (Lot.) +48,7 (3), 10. J. Bö (Nor.) +48,9 (2), ...17. Šlesingr +1:15,9 (2), 27. Krčmář (oba ČR) +2:43,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 541 b., 2. Svendsen (Nor.) 422, 3. T. Bö 408, 4. Björndalen (Nor.) 366, 5. Fillon-Maillet (Fr.) 363, 6. Schempp (Něm.) 331, ...16. Moravec 224, 28. Šlesingr 149, 34. Krčmář 104, 49. Soukup 37, 76. Krupčík (oba ČR) 3.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít