Moravec v novoměstském sprintu dojel osmý, Fourcade odčinil trestné kolo a vyhrál

Biatlonista Ondřej Moravec skončil ve sprintu v Novém Městě na Moravě na 8. Před zaplněnou Vysočina Arenou zvládl čistě obě střelecké položky a vyjel si nejlepší umístění v sezoně. Závod se povedl i Jaroslavu Soukupovi. 150 metrů navíc za trestné kolo nepřipravilo o další vítězství Francouze Martina Fourcada, které o 2 sekundy porazil Rusa Šipulina.

Ondřej Moravec dnes v Ruhpoldingu dosáhl na další výborný výsledek

Ondřej Moravec dnes v Ruhpoldingu dosáhl na další výborný výsledek | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Zaplněné tribuny ve Vysočina Areně hnaly české reprezentanty a slavily každou úspěšnou ránu. Ondřej Moravec si první položku pohlídal, na ty nejlepší ale ztrácel sekundy na trati.

Část ztráty odmazal při položce vestoje. 5 nábojů vysypal do terčů za stěží uvěřitelných 22 vteřin a i díky chybám konkurentů se posunul do první desítky. Konečným osmým místem zajel svůj nejlepší výsledek v začínající sezoně.

Průlom se povedl také Jaroslavu Soukupovi. I on střílel čistě a skončil na konci elitní dvacítky.

Další reprezentanti si naději na výborné umístění odstřelili. Po úspěšné první střelbě vypadl Michal Krčmář z boje o dobré umístění při střelbě vestoje. Udělal dvě chyby a nabral 40sekundovou ztrátu. V tu samou chvíli si závod zkazil i Michal Šlesingr, při své položce vleže udělal tři chyby.

Pro čtvrté individuální vítězství v řadě si dojel Martin Fourcade. Tentokrát ale musel řešit velkou komplikaci. Byla jí chyba při druhé střelbě a Francouz najedou ztrácel 13 sekund na vedoucího Rusa Šipulina.

Rusovi, který dlouhodobě vyhlašuje, že chce celý SP vyhrát, ani čistá střelba nestačila. Fourcade každým metrem stahoval. V cílové rovince byl suverénní Francouz rychlejší o 1,6 desetiny sekundy. Třetí byl nor Emil Hegle Svendsen.

Do sobotního stíhacího závodu vyjede Ondřej Moravec jako osmý se ztrátou 26,5 sekundy. Soukup na vítěze nabral 47 sekund, Michal Krčmář bude mít odstup minuty a šesti sekund, Šlesingr minuty a půl.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít