Moravec vybojoval ve sprintu stříbro. Fourcade ho předjel o pouhých šest desetin

Český biatlonista Ondřej Moravec obsadil ve Světovém poháru v Kontiolahti druhé místo ve sprintu na 10 kilometrů. O šest desetin sekundy ho porazil vedoucí muž průběžného pořadí Martin Fourcade z Francie, který má už jisté vítězství v seriálu. Třetí dojel Nor Emil Hegle Svendsen, který na druhou příčku ztratil 8,8 sekundy.

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Ondřej Moravec začal závod velmi dobře, celkově měl třetí nejrychlejší běžecký čas a obě střelecké položky zastřílel bez chyby. Možná mu prospělo, že neodcestoval do Pchjongčchangu a právě v Kontiolahti se minulý týden zúčastnil nižšího IBU Cupu.

„Je vidět, že mu finská aklimatizace velice pomohla. Je tady ve velké formě. Je z toho parádní druhé místo. Sice škoda, že o šest desetinek, ale takový je sport,“ řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér mužské reprezentace Michael Málek.

Fourcade si už v Pchjongčchangu zajistil vítězství ve Světovém poháru a obhájil tak zisk Velkého křišťálového glóbu. Dnes však překonal rekord, kdy v jedné sezoně posbíral 13 triumfů a dostal se tak před Nora Ole Einara Björndalena, který v sezoně 2004/2005 zvítězil dvanáctkrát. Fourcade vyhrál ve sprintu i přesto, že na střelbě vestoje zaznamenal jednu chybu a musel na jedno trestné kolo. Běžecky ale opět předvedl nejlepší čas.

Další z českých zástupců Michal Krčmář rozjel závod pozvolna, ale postupně své tempo stupňoval a ve třetím kole měl 11. nejrychlejší čas. Střelecké položky mu vyšly bez trestného kola a skončil na čtrnácté příčce. Michal Šlesingr zaznamenal jednu chybu a skončil pětatřicátý. Adam Václavík a Jaroslav Soukup nepostoupili do sobotního stíhacího závodu.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):
Muži - sprint (10 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 22:17,0 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -0,6 (0), 3. Svendsen -9,4 (0), 4. J. T. Bö (oba Nor.) -12,1 (0), 5. Peiffer (Něm.) -22,3 (0), 6. Eder (Rak.) -23,0 (1), 7. Rastorgujevs (Lot.) -25,1 (1), 8. Björndalen (Nor.) -30,2 (1), 9. Eberhard (Rak.) -42,0 (2), 10. Rösch (Belg.) -42,3 (0), ...14. Krčmář -51,6 (0), 35. Šlesingr -1:21,5 (1), 64. Václavík -2:19,1 (3), 71. Soukup -2:32,1 (2).
Průběžné pořadí SP (po 22 ze 26 závodů): 1. M. Fourcade 1188 b., 2. Šipulin (Rus.) 774, 3. Schempp (Něm.) 673, 4. J. T. Bö 664, 5. Eberhard 653, 6. Peiffer 620, ...12. Moravec 470, 16. Krčmář 416, 23. Šlesingr 341, 58. Soukup 52, 62. Krupčík (ČR) 48, 64. Václavík 42.
17:45 sprint žen (7,5 km).

Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít