MS krasobruslařů v Nice bude bojem jen o stříbro a bronz

Kanadský krasobruslař Patrick Chan si může směle stoupnout po boku takových sportovních hvězd, jakými jsou třeba sprinter Usain Bolt nebo plavec Michael Phelps. Pokud se postaví na start závodu alespoň v ucházející formě, je předem jasné, že jim vítězství nikdo nevezme. Na právě zahájeném světovém šampionátu v Nice se právě s touto rolí Chana musí vypořádat zbytek krasobruslařů, těch českých nevyjímaje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr světa Patrick Chan | Zdroj: ČTK

Času už měli poměrně dost času si na to zvyknout. Dá se říci, že vlastně už od loňského mistrovství světa v Moskvě, kde Patrick Chan v novém světovém rekordu naprosto deklasoval zbytek konkurence, a dal tak jasně najevo, kdo že bude v následujících letech vládnout.

Nic na tom nezměnil ani návrat Jevgenije Pljuščenka na soutěžní led. Ruský fenomén let minulých si rychle rozmyslel přímou konfrontaci s Chanem a prý kvůli přetrvávajícím zdravotním důvodům hodně dopředu oznámil, že se světového šampionátu nezúčastní.

„Bohužel je to tak rozehrané, ale i druhé a třetí místo je pěkné. My jedeme bojovat o ty další pozice, to první už je jasné,“ souhlasí s rolí Chana jako jednoznačného favorita na zlatou medaili i český krasobruslař Tomáš Verner.

Přehrát

00:00 / 00:00

O zlatu na mistrovství světa je předem jasno, dostane ho Patrick Chan, shodují se čeští krasobruslaři Tomáš Verner a Michal Březina

Ve sportu se sice může stát cokoli, koneckonců ukázal to v Tegu například ulitý start fenomenálního Usaina Bolta. V případě Chana snad ale kromě chabého zdraví není chyby, která by jej mohla v Nice o zlato připravit.

„Když se člověk podívá na to, co Patrick dostal na kanadském mistrovství, musel by se válet na zadku od začátku do konce, aby ho někdo porazil,“ má jasno čtvrtý muž z posledního světového šampionátu Michal Březina.

Popisuje tak ale stav, který není u Chana ničím výjimečným. Válet se na zadku od začátku do konce totiž ottawský rodák umí také poměrně slušně, což v sezoně už několikrát dokumentoval přímo v závodech. Přesto díky svým vysoko posazeným bodovým komponentům stále suverénně vítězí.

„Patrick je skvělý bruslař, i když nadělá chyby, stejně to od rozhodčích dostane,“ poukazuje Březina i na jiný fakt, který se zčásti podílí na Chanově suverénní pověsti.

Je jím zcela rozdílné bodování soutěžících v Evropě a za oceánem, přičemž bodově štědřejší jsou v tomto smyslu jednoznačně rozhodčí v Kanadě a Spojených státech amerických. I díky jejich vysokým bodům pak vzniká v Evropě dojem o Chanovi jako o neporazitelném muži své vlastní kategorie.

Zda tento Kanaďan bude v jízdě za zlatem letos těžit více ze své pověsti, nebo naopak zavře kritikům ústa jen a pouze na ledě, bude jasno už v sobotu.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme