MS Oslo: Lukáš Bauer skončil na patnáctikilometrové trati klasicky sedmý

Český běžec na lyžích Lukáš Bauer vynechal na mistrovství světa v Oslo skiatlo,n aby se mohl co nejlépe připravit na svou nejsilnější disciplínu 15 kilometrů klasicky. Bohužel se mu závod nepodařil podle představ a se ztrátou 55 vteřin na prvního Fina Heikkinena dojel až na sedmém místě. Další Čech Martin Jakš obsadil 18 pozici.

Lukáš Bauer pronásledovaný v La Clusaz Rusem Legkovem

Lukáš Bauer pronásledovaný v La Clusaz Rusem Legkovem | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Bauer začal závod skvěle, na prvním mezičase byl třetí, ale postupem času se propadával. Před klasikou chtěl útočit na medaili, jenže na třetího Nora Martina Sunbyho ztratil ke konci 23 vteřin, druhý dojel jeho krajan Edgar Rönning a zlato získal Fin Matti Heikkinen.