MS v biatlonu: Kuzminové se zasekl náboj, Domračevová mířila vedle

Hned na první střelbě sprinterského závodu zhasly medailové naděje třech favorizovaných biatlonistek. V Novém Městě na Moravě se vleže trápily Slovenka Kuzminová, Němka Gössnerová a Běloruska Domračevová. Ano, stane se, zvlášť u těchto třech to není zase tak překvapivé, ale to, co si prožily v závodu na mistrovství světa, se jen tak nevidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v biatlonu, 9. února, Nové Město na Moravě, sprint žen na 7,5 kilometru. Na snímku je Anastasia Kuzminová ze Slovensnka. | Zdroj: ČTK

První rána a trefa, druhá střela - mimo. A třetí? Na tu u Anastasie Kuzminové málem ani nedošlo. Mordovala se s nábojem uvíznutým v komoře a ne a ne ho uvolnit.

„Po druhé ráně se mi zasekla nábojnice ve zbrani a nešlo ji vyndat. Snažila jsem se to opravit závěrem malorážky, ale nešlo to,“ vysvětlovala Slovenka ruského původu Anastasie Kuzminová po závodě novinářům.

V tu chvíli, kdy ležela na podložce, 50 metrů od terče a prsty v rukavici se snažila náboj vytáhnout, jí ale do zpěvu nebylo. Ani když zvedla ruku a dočkala se jediné možné pomoci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistky se na MS potkávají i s kuriózními problémy, třeba zaseklým nábojem v pušce

„Přišel rozhodčí a pomohl mi tu nábojnici vyndat. Pak už to byly trefené rány. Ale už jsem byla psychicky rozhozená, snažila jsem se dát dohromady.“

Na střelnici strávila olympijská vítězka z Vancouveru přesně minutu a pět sekund. Což byl 113. čas ze 114 startujících. Ale díky fantastickému běhu skončila sedmnáctá.

A ještě lépe na tom nakonec byla Miriam Gössnerová. Němka, která občas vysype zásobník do okolí terčů a hodně spoléhá na běh. Po prvních dvou netrefách při položce to s ní vypadalo špatně. Pak už se ale nemýlila a ani jí to nesebralo chuť do dalšího závodění. Do běhu se vydala s úsměvem.

„Ano, bylo mi jasné, že když chci něco zajet, musím mít dobrou stojku. Zkusila jsem udělat to, co v tréninku, umím střílet, v tom není žádné kouzlo. Při stojce jsem bojovala při každé ráně. Při třetí jsem se trochu vydýchala, byla jsem ráda, že to vyšlo.

A do stíhačky vyrazí jako šestá. A zatímco Ukrajinka Pidhrušná poprvé v kariéře vyhrála titul mistryně světa, Běloruska Domračevová už poněkolikáté titul absolutní nešťastnice. Po první položce za tři a druhé za dvě rány mohla ihned zapomenout i na medaili z dnešní stíhačky. Po 16. hodině o ní naopak mohou bojovat i Veronika Vítková s Gabrielou Soukalovou.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme