MS v biatlonu: Sprint ovládl Svendsen, nejlepší z Čechů Vítek byl 24.

Čeští biatlonisté v dnešním programu mistrovství světa v Novém Městě na Moravě medaili nezískali. Ve sprintu mužů skončil nejlepší z nich Zdeněk Vítek na 24. místě. Mistrem světa v této disciplíně se stal Emil Hegle Svendsen, který o osm vteřin předstihl Martina Fourcada z Francie. Třetí místo vybojoval Slovinec Jakov Fak.

Mistrovství světa v biatlonu, 8. února, Nové Město na Moravě, oficiální trénink mužů. Na snímku je Zdeněk Vítek. | Zdroj: ČTK

Na prvních dvou místech sobotního závodu se seřadili největší dva favorité závodu. Jak Svendsen, tak Fourcade sice jednou na střelnici chybovali, ale potvrdili, že patří mezi skvělé běžce a rozdali si to o zlato.

Třetí Jakov Fak se díky bezchybné střelbě dostal na třetí pozici a odsunul na čtvrté místo legendu tohoto sportu, Nora Ole Einara Björndalena.

00:00 / 00:00

S Ondřejem Moravcem mluvil po sprintu v Novém Městě na Moravě Jan Suchan

Z českých biatlonistů se překvapivě dařilo nejlépe Zdeňkovi Vítkovi, který chyboval až při své úplně poslední střele a obsadil 24. místo. Zklamaný byl Ondřej Moravec, který hned na první položce třikrát netrefil terč a skončil 35. Jaroslav Soukup dojel 27. a Michal Šlesingr skončil po nemoci 52.

„Ten ‚ležák' jsem zbytečně hlídal a tři trestné okruhy, to je strašně moc. Pro mě to byl jeden z nejhorších sprintů v sezoně. Bylo to přemírou snahy. Ty diváky jsem absolutně nevnímal, v tom bych problém neviděl," říkal po závodě Ondřej Moravec.

Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě - sprint:
Muži (10 km): 1. Svendsen (Nor.) 23:25,1 min. (1 trestný okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -8,1 (1), 3. Fak (Slovin.) -11,2 (0), 4. Björndalen (Nor.) -19,9 (1), 5. Malyško (Rus.) -23,2 (0), 6. Boeuf (Fr.) -25,0 (0), 7. Šipulin (Rus.) -32,9 (1), 8. Lindström (Švéd.) -38,0 (2), 9. Usťugov (Rus.) -38,4 (1), 10. Eder (Rak.) -38,6 (0), ...24. Vítek 1:25,4 (1), 27. Soukup 1:31,5 (2), 35. Moravec 1:41,9 (3), 52. Šlesingr (všichni ČR) 2:18,2 (3)

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 699 b., 2. Svendsen 643, 3. Usťugov 507, 4. Malyško 501, 5. Fak 495, 6. Garaničev (Rus.) 455, ...16. Moravec 302, 23. Šlesingr 246, 50. Soukup 79, 52. Vítek 67

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít