MS v biatlonu: Vítková skončila ve sprintu 10. a Soukalová 14. Vyhrála Pidhrušná

Sprint na 7,5 km vyhrála na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě Ukrajinka Olena Pidhrušná. Je to její první medaile z velké akce. Druhá nejrychlejší byla Norka Tora Bergerová. Třetí skončila další Ukrajinka Vita Semerenková. Z domácích závodic se nejlépe dařilo čistě střílející Veronice Vítkové na desátém místě. 14. skončila s jednou minelou Gabriela Soukalová.

Veronika Vítková na střelnici v Novém Městě na Moravě

Veronika Vítková na střelnici v Novém Městě na Moravě | Zdroj: ČTK

Veronika Vítková se zkoušela v běhu udržet nakonec druhé Norky Tory Bergerové. Proto pak lehce ztrácela. Díky čisté střelbě ji ale patří desáté místo. Gabriela Soukalová se jedním netrefeným terčem připravila o boj o medaile a skončila 14.

Do nedělního stíhacího závodu postoupila i Jitka Landová. Ta dojela na 47. místě. Start v zítřejším klání těsně unikl jednašedesáté Barboře Tomešové, když skončila o 2,1 sekundy za postupem.

00:00 / 00:00

Veronika Vítková po závodě přiznala, že možná neodhadla tempo

„Bohužel jsem nestačila v tom posledním kole. Tam si myslím, že jsem hodně ztrácela. Už jsem toho měla plné zuby a jsem ráda za to, jak to dopadlo. Nemyslím si, že by se na mně podepsala únava ze štafety, ale ty tratě jsou tady náročné. Možná jsem úplně neodhadla to první kolo,“ svěřila se po závodě Veronika Vítková.

Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě - sprint:

Ženy (7,5 km): 1. Pidhrušná (Ukr.) 21:02,1 (0), 2. Bergerová (Nor.) -6,4 (1), 3. Vita Semerenková (Ukr.) -22,8 (0), 4. Zajcevová -24,5 (1), 5. Viluchinová (obě Rus.) -25,3 (0), 6. Gössnerová (Něm.) -33,1 (2), 7. Palkaová (Pol.) -34,5 (1), 8. Flatlandová (Nor.) -35,5 (0), 9. Mäkäräinenová (Fin.) -40,8 (2), 10. Vítková -50,6 (0), ...14. Soukalová -56,9 (1), 47. Landová -2:04,3 (0), 61. Tomešová (všechny ČR) -2:28,4 (2)

Průběžné pořadí SP (po 15 z 26 závodů): 1. Bergerová 715, 2. Domračevová (Běl.) 522, 3. Gössnerová 509, 4. Mäkäräinenová 497, 5. Pidhrušná 483, 6. Henkelová (Něm.) 480, ...10. Soukalová 432, 15. Vítková 350, 80. Zvařičová (ČR) 7

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít