MS v rychlobruslení: Karolína Erbanová si dojela pro 10. místo na 500 m

Poslední závod na mistrovství světa v rychlobruslení se Karolíně Erbanové vydařil. Sice nenavázala na páté a šesté místo z předchozích dní, ale cíl dojet na pětistovce v nejlepší desítce si splnila. Moc dobře si ale uvědomuje, že ve svých dvaceti letech má především v technice co zlepšovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Heather Richardsonová (vlevo) a Karolína Erbanová

Heather Richardsonová (vlevo) a Karolína Erbanová | Zdroj: Reuters

Průpravu má ale už od dětství na sprinterské tratě skvělou, protože od 10 let hrála závodně s kluky hokej za Vrchlabí. Rychlobruslení se začala věnovat v roce 2006, kdy ji její hokejový trenér doporučil trenéru Petru Novákovi.

Rychle bruslit tedy začala ne na čtyřsetmetrovém ovále, ale na kluzišti s brankami. Na obojím se pohybujete v nízkém předklonu a co nejrychleji a právě zmiňovaný postoj dělá Karolíně Erbanové na půlkilometrové trati největší problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Karolínou Erbanovou mluvil v Soči Štěpán Pokorný

„Tam bude ještě hodně co zlepšovat. Je to jiné v tréninku a potom v závodě. V tréninku můžu jet stokrát nízko a potom v tom závodě to úplně v té zatáčce tak nezvládnu, jak bych měla. Takže si myslím, že jde i hodně o to přenesení toho, co děláme v tréninku, do toho závodu. V té hektické pětistovce to chce bruslit, a ne běžet tu zatáčku a takové další věci,“ uvědomuje si Karolína Erbanová, která má pět set metrů ze svých tratí stále nejhorší.

Což ji ale zas tak nemrzí a rozhodně se na ni soustředí o dost méně než na, jak říká kilák a patnáctku. „Byla jsem klidnější než na předchozích tratích. V hlavě jsem měla, že do desátého místa by to bylo dobré.“

Cíl si tedy splnila, ale stejně z ní bylo cítit, že chtěla o trošku víc. Ve druhé jízdě zajela čas 38,37 sekundy. Kam tedy limit posunout? „Nevím, kolik nahnat. Myslím si, že na 38,2 bych měla. Ale to se mi musí každý krok povést a některé holky tady mají i dvakrát tolik odjetých pětistovek než já, takže pořád věřím, že tam mám ještě co dohánět,“ uzavírá Karolína Erbanová.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Soči:

Ženy:
500 m: 1. I Sang-hwa (Korea) 1:15,34 (37,69+37,65), 2. Wang Pej-sing (Čína) 1:16,03 (38,22+37,81), 3. Fatkulinová (Rus.) 1:16,08 (38,14+37,94), ...10. Erbanová (ČR) 1:16,95 (38,58+38,37)

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme